24 KASIM ÖGRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI. - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

24 KASIM ÖGRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI.

Bu haber 24 Kasım 2021 - 13:39 'de eklendi ve 237 kez görüntülendi.

 

Her yıl 24 Kasım’da kutlanan Öğretmenler Günü etkinlikleri bu sene hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi. Kutlamalar Barış Manço Kültür Merkezinde yapıldı. Törene İlçe Kaymakamı Engin Aksakal, ilçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan, CHP İlçe Başkanı Selim Panç, okul müdürleri, öğretmenler ile veliler katıldı.

Törene Saygı Duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlandı. İlk konuşmayı emekliye ayrılan Algan Kartal, emekliye ayrılan öğretmenler adına yaptı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan yaptı. Aslan ” Mustafa Kemal Atatürk’ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Bu vesileyle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hakka yürümüş tüm öğretmenlerimizin ruhunu yâd ederken onun ilkeleri ışığında görevini layıkıyla yerine getirmeye çalışan siz değerli öğretmenlerimin 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü kutlar, bu kutsal mesleğin içinde olmanın gururuyla hepinizi saygı ve sevgiyle selamlarım. Öğretmenlik Her ne kadar profesyonel bir meslek olsa da amacı sevgiyle iyi bir insan yetiştirmek olduğundan, özünde apayrı bir bilgi, beceri ve fedakârlık isteyen bir meslektir. Öğretmenlik mesleğini diğer mesleklerden ayıran en önemli özelliği ise malzemesi de meyvesi de insandır. İşte mesleğimizin kutsallığı da buradadır.” dedi.

Daha sonra konuşan İlçe Kaymakamı Engin Aksakal “Siz öğretmenlerimiz bu işin uzmanıdır. Geleceğimiz olan öğrencilerimizi müdür beyi söylediği gibi en iyi şekilde yetiştirenlersiniz.  Her meslekten yetiştirdiğiniz kişiler ülkenin çeşitli kademelerinde görev yapmaktadır. Bütün öğretmenlerimiz aileler başta olmak üzere tüm kesimin yetişmesinde ve topluma kazandırılmasın yeri büyüktür. Eğitim öğretimin sırf okullarda değil günlük hayatımız dada okuyarak sürdürmeliyiz, müdür beyle okullara yaptığımız ziyaretlerde öğretmenlerimizin canla başla okul aile birliği ile başarılı çalışmalarını takip ediyoruz ben buradan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.” dedi.

Konuşmaların ardında öğretmenler günü nedeniyle emekliye ayrılan öğretmenlere teşekkür plaketleri verilirken ,öğretmenler günü dolayası ile resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüller protokol tarafından veril kutlamalar Enerjisa Anadolu Lisesinin hazırladığı programla devam etti.

HABER FOTOĞRAF: ALİ OSMAN ATA

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.