2021/2022 EĞİTİM YILI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

2021/2022 EĞİTİM YILI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

Bu haber 22 Ocak 2021 - 9:43 'de eklendi ve 205 kez görüntülendi.

Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Delen Şehir Gazetesine yaptığı açıklamalarda 2021/2022 eğitim yılı için kayıtlara Ocak ayında başladıklarını ifade etti.

Mesleki Eğitim Merkezinde teorik eğitimlere Eylül ayında başlayacaklarını belirten Müdür İbrahim Delen “Pratik eğitimler ise kayıt olunmasıyla beraber işletmelerde başlayacak. Bu pratik eğitimler haftanın 6 günü devam edecek. Eylül ayından itibaren ise eğitimlere 5 gün işletmelerde 1 gün de okulda devam edilecek. Bu süreçte öğrencilerimize asgari ücretin en az üçte biri ödenecek. Sağlık sigortaları da hemen başlayacak. İşletmelere de devlet desteği verilecek.”

MEVCUT ÖĞRENCİLERİN DURUMU

Mesleki Merkezinde eğitime devam eden öğrencilerin eğitimlerine uzaktan devam ettiğini belirten İbrahim Delen “Pandemi yüzünden teorik eğitimlerine uzaktan devam eden mevcut öğrencilerimizin pratik eğitimleri ise işletmelerde devam ediyor.

LİSE DİPLOMASI TELAFİ EĞİTİMLERİ

Ustalık belgesi sahibi en az ortaokul mezunu kişilerin lise diploması telafi eğitim programına başvuru kayıtlarına başladık. Bu başvurular sürekli olarak devam edecek. Bu konuda başvuru yapanlar fark derslerini yüz yüze alarak başarılı oldukları taktirde lise diplomasına sahip olabilecekler.

Ayrıca Mesleki Eğitim Merkezimizde ustalık belgesi sahibi kişilerin usta öğreticilik kursuna başvuruları da devam ediyor. Dedi.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.