2020 YILINDA 59 BİN POLİKLİNİK GERÇEKLEŞTİRDİK - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

2020 YILINDA 59 BİN POLİKLİNİK GERÇEKLEŞTİRDİK

Bu haber 26 Ocak 2021 - 9:36 'de eklendi ve 1.274 kez görüntülendi.

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 pandemisinden en çok etkilenenler arasında diş hekimliği hizmeti veren sağlık kuruluşları olmuştur diyen Ağız ve Diş Sağlığı merkezi Başhekimi Halit Ağdacı, Bandırma ADSM olarak Sağlık Bakanlığımızın Covid-19 pandemisinde sağlık kuruluşlarında çalışma rehberi doğrultusunda hizmet vermektedir dedi.

2020 Mart ayından itibaren 11 Diş Hekimi ve 1 diş teknisyenimiz filyasyon ekibi için Bandırma İlçe Sağlık Müdürlüğüne, 9 diş klinik yardımcısı ve 6 temizlik görevlimiz Bandırma Devlet Hastanesine görevlendirilmiş ve salgınla mücadelede önemli rol almışlardır şeklinde konuşan Başhekim Halit Ağdacı “Pandemi döneminde acil ve önceliği olan diş tedavileri için diş hekimlerine giderek muayene olmak daha uygun olacaktır. Bu acil ve öncelik teşkil eden diş tedavileri ise; herhangi bir çarpma, düşme, darbe gibi travma sonucunda gerçekleşen diş ve çene kırıkları gibi durumlar, ağrılı, hayat kalitesini olumsuz etkileyen diş enfeksiyonları, kontrolsüz kanama varlığı, radyoterapi ya da kemoterapi gören hastaların dental işlemleri ve medikal tedavileri etkileyen dental rahatsızlıkların tedavileridir.

2020 yılı içinde gerçekleştirilen rakamları açıklayan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Halit Ağdacı “2020 yılı içinde 46 Bin 226 hasta kabulü gerçekleştirdik. 59 Bin 620 hastaya poliklinik hizmeti verdik. tedavi edemediğimiz sadece 7 hastayı sevk ettik. 9 Bin 187 diş çekimi yaptık. 286 hastaya cerrahi müdahale gerçekleştirdik. Bin 288 hastaya da detertraj işlemi uyguladık. 13 Bin 202 hastaya dolgu, 2 Bin 12 hastaya da kanal tedavisi yaptık.” Dedi.

 

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.