2 SENEDE KRONİKLEŞMİŞ  SORUNLARI ÇÖZMEYİ BAŞARDIK

2 SENEDE KRONİKLEŞMİŞ  SORUNLARI ÇÖZMEYİ BAŞARDIK

ABONE OL
25 Mayıs 2023 09:49
2 SENEDE KRONİKLEŞMİŞ  SORUNLARI ÇÖZMEYİ BAŞARDIK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TOKi Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gündoğan 2 senelik icraatlarını Şehir Gazetesine anlattı. Göreve geldiklerinde kronikleşen sorunlarla karşılaştıklarını belirten Gündoğan, yönetim kurulu ve denetim kurulu üyelerimiz ile beraber 2 sene içinde tüm sorunların üstesinden gelmeyi başardık dedi.

25 Haziran 2021 tarihinde yapılan Genel Kurulda göreve seçildiklerini söyleyen Başkan Mehmet Gündoğan “ Göreve başladığımız zaman 2009 yılından bu yana çözülmemiş, hasıraltına atılmış sorunlar ile karşılaştık. Ancak böyle bir tablo ile de karşılaşacağımızı da biliyorduk. Zira TOKİ’de oturan hepimiz aynı sıkıntıları yaşıyorduk. Ben, yönetim kurulu ve denetim kurulundaki arkadaşlarımızla beraber 2 yıl içinde kronikleşmiş olan tüm sorunları çözmeyi başardık. Sorunların çözümü noktasında bize her konuda yardımcı olan her başvurduğumuzda yardıma koşan Bandırma Belediyesine teşekkür ederim.

Isı pay ölçerler

Öncelikle TOKİ Konutlarının kanayan yarası olan ısı pay ölçer sistemine el attık. Yanlış takılan, çalışmayan ısı pay ölçerlerini yeniledik. Okuma işini de yönetim kurulu olarak bizler yaptık. Böylece en büyük sorunumuzu yüzde 99 oranında çözmüş olduk.

Çocuk parkları ve basketbol sahası

Çocuklarımızın oynadığı çocuk parkları kullanılmaz hale gelmişti. Tamamını söküp yenileri ile değiştirdik. Artık çocuklarımız yeni parklarda oynuyorlar. Gençlerimizin yararlanmaları için yeni bir basketbol sahası konutlarımıza kazandırdık.

Güvenlik kameraları

Sokak aydınlatmalarımız oldukça yetersizdi. Yapılan yenileme çalışmaları ile artık tüm sokaklarımız aydınlatılmış oldu. TOKİ Konutlarının giriş ve çıkışlarına koyduğumuz güvenlik kameraları ile konutlarımız daha güvenilir hale geldi. Apartman içlerindeki kamera sistemlerini de onararak daha iyi çalışır hale getirildi.

Çatılar ve bacalar

TOKİ konutları bilindiği gibi oldukça yoğun rüzgar alan bir tepede bulunuyor. Özellikle kış aylarında esen şiddetli rüzgarlar ile çatılarımızda hasarlar oluşuyor. Zarar gören tüm çatılarımız görev yaptığımız süre zarfında onarıldı. Bacaların açık kısmından giren kuşları önlemek amacıyla da tüm baca üstleri tellerle kapatıldı.

Çimler ve temizlik

TOKİ Konutları çok geniş bir arazi üzerinde bulunuyor. Geniş çim alanlarımız mevcut. Biçilemeyen çimler görsel olarak çirkin görüntüler oluşturuyordu. Çimleri zamanında biçerek görsel çirkinliklerin önüne geçtik. Bu zaman diliminde kurumsal adımlar atmayı da başardık. TOKİ Konutlarının temizlik işlerini özel bir şirkete verdik. Bu yolla da aidatları cüzi miktarlarda tutmayı başardık. Su patlakları dolayısıyla kazılan yolları kendi olanaklarımız ile onardık. Boş bulduğumuz her noktada ağaç ve çiçek ektik.“

Futbol sahası ve yürüyüş yolları

Görevde oldukları 2 sene zarfında bazı projeleri yetiştiremediklerini belirten Başkan Gündoğan “ Sıradaki projemiz gençlerimize yönelik olacak. Gençlerin futbol oynayabileceği bir sahamız yok. Bu açığı kapatma adına K10 ve K11 blokları arasına futbol sahası hazırlıklarımız devam ediyor. CK 1 ile CK 6 blokları arasında yürüyüş yolu projemiz var. En kısa sürede onu da hayata geçirteceğiz.

Merkezi sistem

TOKİ Konutlarında Merkezi Sisteme geçmek istiyoruz. Merkezi sistem ile daha az ücretle daha iyi ısınacağımızı düşünüyoruz. Bu yöndeki taleplerimizi kanuni çerçevelerde yürütüyoruz. Ancak mevzuatı aşmayı başaramıyoruz.

Bankamatik istiyoruz

TOKi Konutlarında yaşayan yaşlı sayımız oldukça fazla. Onların şehre inmeden emekli maaşlarını alabilecekleri bankamatik ihtiyacımız var. Gerekli makamlara bu konudaki talebimizi iletsek de şu ana kadar olumlu bir dönüş alamadık. Ziraat Bankasının TOKİ Konutlarına Bankamatik koyması yönünde talebimiz var. Yine bu yaş grubumuzun şehre inmeden yakacak parası ve aidatlarını yatırmalarını sağlamak amacıyla yönetim kurulumuz site içinde ödemeleri kabul etmeye başladılar.

Ulaşım

Bilindiği üzere TOKİ Konutları şehre uzak bir noktada bulunuyor. Ulaşım konusunda özellikle sabah işe gidiş saatlerinde ve Cumartesi günleri sefer saatlerinin arttırılmasını istiyoruz. Bu konuda Ulaşım AŞ ile görüşeceğiz.” Dedi

2 sene içinde sınırlı olanaklar ile TOKİ Konutlarında başarılı işlere imza attıklarını söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gündoğan “ Sadece 3 personel ile yukarıdaki saydığımız hizmetleri sağladık. Bu süre içinde benimle beraber görev yapan Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. “ Dedi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.