2 PUAN KAYBETMEDİK 1 PUAN KAZANDIK - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

2 PUAN KAYBETMEDİK 1 PUAN KAZANDIK

Bu haber 18 Eylül 2018 - 10:55 'de eklendi ve 1.494 kez görüntülendi.

Baştan sona buram buram tecrübesizlik kokan maçta, Bandırmaspor öne geçse de galip gelemedi. Birçok kişi kaybedilen 2 puandan dert yansa da ben kazanılan 1 puandan bahsetmek isterim. Çok geriye gitmeyin 1 puan ile küme düştüğümüzü hepimiz çok iyi hatırlıyoruz. Maçın geneline baktığımız zaman 2 puan kaybetmediğimizi aksine 1 puan kazandığımızı düşünenlerden biriyim.

Peki, maçı kazanamaz mıydık? Kuşkusuz maçı kazanabilecek bir oyun sergilemesek de maç adeta avucumuzun içine  gelmişti. İşte tam o nokta da tecrübesizliğimiz öne çıktı. Rıza’nın cezalı olması saha içinde takımı sakin bırakabilecek bir oyuncunun bulunmaması bu sonucu getirdi. Bir de buna kenarda Hüseyin Hoca’nın sakin kalamaması eklenince art arda goller yedik.

Hüseyin Yenikan takımı savunmaya çekti, o yüzden goller geldi diyenlere kesinlikle katılmıyorum. Zaten takım 1. dakikadan itibaren savunma ağırlıklı bir oyun sergiledi. Rakibin hızlı hücum oyuncularına boş alan bırakmak istemeyen Hüseyin Yenikan maçın başından itibaren topu rakibe vererek kontra atak futbolu tercih etti. Son yarım saate kalana kadar da bu taktiğinde başarılı oldu. Doğan’ın kişisel becerisi ve Berat’ın savunma hatasından yararlanarak attığı goller ile öne geçsek de maçı kazanmadık.

Maça Hüseyin Hoca Doğan’ı sol kanat da başlatınca hepimiz şaşırdık. Ancak verimli olduğunu da gördük. Kişisel yetenekleriyle golü de attı. Ancak sağ tarafta Ali Han savunmaya yardım etmemesi yüzünden sağ kanattan birçok atak yedik. İkinci yarının başında bence yapılan taktiksel değişiklik hatalı oldu. Ali Han’ın oyundan alınması ne kadar doğru ise Alp’in sağ kanada çekilmesi yanlış oldu. Zira Alp orta sahada direnci sağlayan oyuncuydu.

Bu bütçe ile bu kadar tecrübesiz takımla kimse çok farklı hayallere dalmasın. Elimizdeki malzeme bu kadar. Kötü takım mıyız? Asla. Bu ligde kendi yağımızla kavrulacağız düşüncesindeyim. Takım birbirine alıştıkça, oyuncular lige ısındıkça daha iyi sonuçlar gelecek. Önemli olan bu alışma sürecinde mümkün olduğu kadar puan alabilmek. Korkulu rüya görmeyiz. Bahtımızı kış tutalım, yaz gelirse iyi olur.

NASIL OYNADILAR

 RAMAZAN EVREN: Gollerde bariz hatası olmasa da kalede güven vermediği kanısındayım.

 FATİH: Rakibi Onur karşısında çok zorlandı. Ali Han’da yardım etmeyince sağ kanattan ataklar yedik.

 NURETTİN: Vasatın üstüne çıkan birkaç oyuncudan biri oldu. Savunmada ayakta kaldı, hücumlara da destek olmaya çalıştı.

 METE: Tecrübesizliği öylesine belli oldu. Savunmanın ortasında Erdi ile uyumsuz görüntü verdi.

 ERDİ: Rıza’nın olmaması onu etkiledi. Yenen golleri Mete ile seyrettiler.

 YUSUF: Haftalar ilerledikçe daha iyi olacak. Ancak yan pas sevdasında kurtulup daha dikine oynamalı.

 ALP: Orta sahaya dinamizm getiren oyuncu oldu. İkinci yarıda sağ kanada çekilince ortadan kayboldu.

 MUHARREM: Takımın hayal kırıklığı yaratan oyuncularından oldu. İlk çıkacak oyunca o olmalıydı.

 ALİ HAN: Bir daha bu kadar kötü oynar mı bilmiyorum. Hücumda tüm topları ezerken savunmaya da hiç destek vermedi.

 DOĞAN CAN: Mükemmel bir tekniği var. Attığı gol tam bir usta işiydi. Solda da oynayabileceğini gösterdi. Takımın en iyi oyuncusu oldu. Ancak topsuz oyuna katkısı düşük.

 BERAT: Koşuyor, basıyor, mücadele ediyor. Golcü özelliğini daha öne çıkarmalı.

 FARUK BOZ: İkinci yarının başında oyuna girdi. Ayağında çok top tutuyor. Böyle oynayacaksa ona ayrı bir top vermeliyiz. Son dakikadaki egoistliği belki de galibiyete mal oldu.

 FARUK ERMEÇ: Görünen o ki Berat ile kıyasıya forma mücadelesi yapacak. İyi olan formayı kapacak.

 YUNUS: Muharrem’i seyredince Yunus’un neden yedek kaldığını anlamadım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .