19 MAYIS BİR MİLLETİN KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞUŞUNUN ADIDIR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

19 MAYIS BİR MİLLETİN KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞUŞUNUN ADIDIR

Bu haber 19 Mayıs 2020 - 17:40 'de eklendi ve 608 kez görüntülendi.

MÜSİAD Bandırma Şube Başkanı Ali Şengül, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı

Türk genci Türk İstiklali ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi bugün ve yarınların en büyük güvencesidir. Milletin istiklâlini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.

“19 Mayıs 101 yıl önce Samsun’dan Ulusal Egemenliğe atılan ilk adımdır. Milletimizin bağımsızlık yolunda umutlarının yeşermeye başladığı ve Kurtuluş Savaşımızın da başlangıcını temsil eden 19 Mayıs 1919, aynı zamanda aziz milletimizin, İstiklal ve istikbaline her koşulda sahip çıkacağını tüm dünyaya ilan ettiği tarihtir. O gün Samsun’da yakılan istiklal meşalesi, milletimiz için bağımsızlığın müjdecisi olmuş; azim, cesaret ve inançla verilen eşsiz bir mücadele ile sonuçlanmıştır. Milli mücadele ruhunun rehberliğinde, birlik, beraberlik içinde sarsılmaz bir inançla devletimizin ilelebet payidar kalması hedefinden asla sapmayacak, dün olduğu gibi bugün de milli birliğimize yönelen her türlü tehdide, Samsun’a çıkan iradenin sahip olduğu inançla cevap vereceğiz. Bu kararlı duruşumuzun altındaki en güçlü dayanağımız, motivasyonumuz elbette ki gençlerimizdir. Gençlerimiz ülkemizin sadece yarınlarını değil, enerji, dinamizm ve gelişim potansiyelimizin kaynağını temsil etmektedir.

Milletimizi sahil-i selamete ulaştıran Bandırma Vapuru’nun, özgürlük limanına demirlediği, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuza dek yürüyeceğimiz bağımsızlık yolunu aydınlatan meşaleyi yaktığı ve en büyük görevi Cumhuriyetimizi sonsuza kadar korumak, yaşatmak ve gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak olan bütün gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel