137 MİLYON TL ÖDEME YAPACAKLAR!

137 MİLYON TL ÖDEME YAPACAKLAR!

ABONE OL
6 Kasım 2023 16:58
137 MİLYON TL ÖDEME YAPACAKLAR!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2023-2024 ürün alım kampanyası  devam eden Marmarabirlik bugüne kadar 4.600 ton ürün alımı gerçekleştirdi. Marmarabirlik 10 Kasım 2023 Cuma günü ortaklarına 137 milyon TL ödeme yapacak.

Ürün alımlarına, kooperatif yönetim kurulu yetki ve sorumluluğunda 24 Ekim 2023 tarihinde başlayan Marmarabirlik bugüne kadar 4.600 ton ürün alımı gerçekleştirdi. Üreticilerin 24 Ekim – 3 Kasım tarihleri arasındaki teslim ettikleri ürün bedeli alacaklarının  % 50’sinin karşılığı olarak toplam 137 milyon TL ödenecek. Marmarabirlik ortaklarına ilk ödemeyi 10 Kasım Cuma günü yapacak. Ortaklar Ziraat Bankası ATM’lerinden ürün bedellerini alabilecekler.

Marmarabirlik  Başkanı Hidamet Asa yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ Marmarabirlik Yönetim Kurulu belirlediği ürün alım fiyatları ile 2023/24 iş yılı ürün alım kampanyasında da üreticisinin yüzünü güldürmüştür. Açıklanan ürün alım fiyatları zeytin ve zeytinyağı sektöründe büyük etki yaratmış, üretici mağdur olmamış, alın terinin ve emeğinin karşılığını almıştır. Bugün tarımsal ürünlerin içinde en çok kazandıran ürün zeytin olmuştur. Bu fiyatlarla üç yıl üreticinin önü açılmıştır. Zeytin toplayan üreticimiz müstahsil makbuzunu gördüğünde mutlu olmaktadır. Çünkü 1 sele (30 kg) zeytinin karşılığı yaklaşık 3.500 TL’dir. 1 sepet zeytin ile 1 çeyrek altın alınabilmektedir. Üreticimiz sofralık zeytinin getirisini  bu şekilde görebilir. Şimdi sıra üreticimizdedir.  Marmarabirlik ne kadar büyür ve satışlarını artırırsa, ortaklarımızın refah seviyesi de o kadar artar.”

Ürün bedeli ödemeleriyle ilgili de açıklamada bulunan Başkan Asa, “Marmarabirlik, iri daneye olan talep sebebiyle ürün alım fiyatlarında yaptığı  güncelleme ile ortaklarına destek olmuş ve  piyasa fiyatlarına uyum sağlamıştır. Ürün alımları tüm kooperatiflerimizde yoğun bir şekilde devam etmektedir. Piyasada alıcıların sayısı oldukça azaldı. Üretici ortaklarımızın  Marmarabirlik’i tercih etmesi nedeni ile ürün teslimatlarında yoğunluk yaşanmaktadır. Bu konuda ortaklarımızdan anlayış bekliyoruz. Ödeme takvimi çerçevesinde ortaklarımıza ilk ödeme 10 Kasım Cuma günü yapılacaktır.   Üreticisini koruyup, kollayan  bir anlayışla hareket eden Marmarabirlik Yönetim Kurulu, bugüne kadar üreticisinin yanında olmuş ve olmaya devam edecektir”  diye konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.