11 AY SONRA GÖREVİNE BAŞLADI - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

11 AY SONRA GÖREVİNE BAŞLADI

Bu haber 27 Şubat 2020 - 12:38 'de eklendi ve 933 kez görüntülendi.

Yerel seçimler öncesinde ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan hakkında dava açılan ve yerel mahkemenin verdiği 11 ay 20 gün hak mahrumiyeti cezası, Yargıtay tarafından onaylanan Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı öngörülen hak mahrumiyeti süresini doldurarak 27 Şubat günü itibariyle görevine başladı.

Başkan Sarı görevine başlaması nedeniyle Erdek Belediyesi çalışanları, CHP Erdek İlçe Teşkilatı mensupları ve Belediye Zabıtası Belediye binası önünde karşılama düzenledi. Başkan Sarı herkesle tek tek el sıkışmasının ardından kısa bir konuşma yaptı. Sarı konuşmasında Belediye’nin nakit sıkıntısı bulunduğunu ama kötü bir durumda olmadığını savunarak, “Hiçbir yer satmadan 2009-2014 yılları arasında yapılan faizleri hariç 35,5 milyon dolar borcu ödedik. Sadece bu sene için İller Bankası’ndan gelmesi gereken 6,5 milyon TL’lik pay Büyükşehir sistemine geçilmesi nedeniyle gelmedi. 6 yılda 50 milyon TL’ye yakın bir iller bankası ödeneğimiz Büyükşehir Belediyesi’ne gitti. Buna rağmen cari açığın kapanmasında büyük adımlar attık. Şu anda 45 milyon gider, 51 milyon gelir ile Erdek Belediyesi’nin uzun zaman sonra belki de en iyi bütçesini hazırladık” dedi.

BANDIRMA 120 MİLYONLUK SATIŞ YAPIP 80 MİLYONU İLE CARİ AÇIĞINI KAPATTI

Konuşmasının devamında Hüseyin Sarı şunları söyledi. “Bandırma Belediyesi’ne gitmek isteyen arkadaşlarımız var. Bandırma Belediyesi geçtiğimiz 5 yılda 120 milyon TL’lik mal satışı yaptı. Bunun 40 milyon lirasıyla hizmet etti. Pazar yeri yaptı, köylere hizmet etti. 80 milyon lirası ile cari açık kapattı. Bugün Bandırma Belediyesi’nin aylık maaşı 2,5 milyon TL. Bölün 80’e kaç ay maaş veremeyecek durumda olduğunu görün. Erdek Belediyesi’nde su ve kanalizasyonda yıllarca yapılan yatırım Büyükşehir ortaya çıkınca bila bedel elimizden gitti. Bandırma Belediyesi’nde ise 95 milyon TL borç BASKİ’ye devroldu. Çünkü onların Gönen’den gelen su borcu ödenmemişti. Bizim tesislerimiz bedava gitti, onların tesisleri borçları ile birlikte gitti.” dedi.

Başkan Sarı, Erdek Belediyesi olarak büyükşehir belediyesi’nden alacakları haricinde 62 milyon alacakları bulunduğunu hatırlatarak, “Bunun içinde Büyküşehir’den alacağımız yaklaşık 20 milyon TL yok daha. Büyükşehir adına yıllardır katı atık parası topluyoruz ama daha bir delikli kuruş görmedik. İmar affı ile 6,5 milyon TL alacağımız da gitti” diye konuştu.

Başkan Sarı konuşmasında 20 ayı gecik süredir maaş almayan Erdek Belediyesi personeline de “Benden mucize beklemeyin ama hakkınızı helal edin. İnanın içeride çalışan personel bir nebze olsun rahat ama sabahın 7’sinde evimin önündeki çöp konteynerinin temizlenirken sesini duyduğumda içim cız ediyor. Sizlere hakkım varsa helal olsun” dedi. Sarı daha sonra makamına geçerek ziyaret ve tebrikleri kabul etti.

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel