10 YILLIK VİZYONA GÖRE ÇALIŞIYORUZ - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

10 YILLIK VİZYONA GÖRE ÇALIŞIYORUZ

Bu haber 12 Mayıs 2022 - 9:00 'de eklendi ve 175 kez görüntülendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, Bandırma’daki tüm okullarda yenileme ve yeniden yapım faaliyetlerinin devam ettiğini belirterek 2023 yılı sonunda okullarımızda hiçbir sıkıntımız ve eksiğimiz kalmayacak. Yapı stokumuz önemli ölçüde iyileşme olurken derslik sayılarımızda artacak dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, Bandırma’daki tüm okullarda yenileme ve yeniden yapım faaliyetlerinin devam ettiğini belirterek 2023 yılı sonunda okullarımızda hiçbir sıkıntımız ve eksiğimiz kalmayacak. Yapı stokumuz önemli ölçüde iyileşme olurken derslik sayılarımızda artacak dedi.
Şehir Gazetesine açıklamalarda bulunan Mutlu Aslan “Göreve başladığımız günden bu yana okullarımızdaki yenileme yeniden yapım ve depreme karşı güçlendirme çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bu çalışmaları 10 yıllık projeler şeklinde düşünüyor ve planlıyoruz. Yapılan çalışmaları 2023 yılı sonu itibari ile tamamlamayı hedefliyoruz. Bu tarihte tüm okullarımız fiziki olarak yeterli hale gelecek.
İki okulumuz yıkılıp yenisi inşa edilecek
Gelen raporlar doğrultusunda bu yaz aşında 600 Evler Mahallesinde eğitim veren Anadolu İmam Hatip Lisesi, Sunullah Mahallesindeki Haydarçavuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yıkımına başlıyoruz. Yıkılan bu okullarımızın yerine yeni okullar inşa edeceğiz. Bu çerçevede bu yeni okulların yatırımları onaylandı. İhale aşamasını Balıkesir Valiliği Yatırım izleme Koordinasyon Başkanlığı takip ediyor. Zemin etütlerinin tamamlanmasının ardından Temmuz ayı sonunda ihalelerin biteceğini öngörüyoruz.
Okullarımızda güçlendirme çalışmaları başladı
Ticaret Odası İlk ve Ortaokulu, eski Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi, Mesleki Eğitim Merkezi, Atatürk özel Eğitim Okulu ve Bandırma Ortaokulunda başlayan güçlendirme çalışmaları yaz aylarında devam edecek. Bu çalışmaların tamamlanmasıyla da Bandırma’da fiziki anlamda sıkıntı yaşayabileceğimiz bir okulumuz kalmayacak.
Bandırma yeni okullarına kavuşacak
Bazı okullarımızı yıkıp yenilerken, bazılarını depreme karşı güçlendirirken yeni okullarımızı Bandırma’ya kazandıracağız. Bu çerçevede Yeni Mahallemizde 24 derslik bir ilkokul, Liseler vadisinde 24 derslik Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi, Çınarlı ve Hacıyusuf Mahallerinde 12 derslik Anaokullarını hayata geçireceğiz. Ayrıca Murat Ercili tarafından inşa edilen 24 derslikli Özel Eğitim Okulumuzu da önümüzdeki eğitim yılında hizmete sokmak istiyoruz.” Dedi.
Bandırma’daki okullarımızda öğretmen açığımız bulunmuyor
Bandırma’da 24 bin öğrenci ve 2 bin öğretmen bulunduğunu söyleyen Mutlu Aslan “Bandırma’daki okullarımızda branş öğretmen açığımız bulunmuyor. Özel eğitim öğretmenliği branşında ise mezun olan arkadaşlarımız genellikle özel eğitim kurumlarını tercih ediyorlar. Bunun için tüm ülkemizde bu branş için eksiklikler yaşanabiliyor. Bu eksikleri tamamlanma adına hizmet içi eğitimler sonucunda verdiğimiz sertifikalar ile açıklar kapatılıyor.
2021-2022 yılı eğitim yılının sonlarına yaklaştık. 8 ve 12. Sınıflar sınavlar için hazırlanıyorlar. Bizde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sınava girecek öğrencilerimiz sınav öncesi bilgilendirme ve motivasyon eğitimleri verdik. Öğrencilerimizin sınavlarda nasıl davranmalarını anlattık. Sizi vesileniz ile de sınava girecek tüm öğrencilerimize sınavlarda başarılar diliyorum. “ Dedi.
Cemal Vural ATABEY

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .