1 YILLIK HUZUR HAKLARINI SAĞLIK ÇALIŞANLARINA BAĞIŞLADILAR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

1 YILLIK HUZUR HAKLARINI SAĞLIK ÇALIŞANLARINA BAĞIŞLADILAR

Bu haber 23 Mart 2020 - 13:51 'de eklendi ve 1.255 kez görüntülendi.

İyi Parti Bandırma Belediye Meclis Üyeleri Eren Ülkü, Basri Ersan Kırbaş, Aydilek Gönenç ve Müjdat Gündoğdu yaptıkları ortak açıklamada Covid 19 salgını nedeniyle büyük çaba sarfeden ve tehlike altında çalışan sağlık çalışanlarına teşekkür ederek, Bandırma Belediye Meclisi’nden ve Büyükşehir Belediye Meclisi’nden alacakları 1’er yıllık huzur oturum haklarını Sağlık Çalışanlarına bağışlama kararı aldıklarını açıkladı.

İyi Partili meclis üyeleri yaptıkları açıklamada, “Dünyayı ve ülkemizi esir alan Korana virüs salgını gün geçtikçe etkisini daha ağır biçimde göstermektedir. Biliyoruz ki Türk Milleti olarak birlik beraberliğimizi koruyarak bu zor süreci de atlatacağız. Bu süreçte gece gündüz demeden, canlarını ortaya koyan başta Sağlık Çalışanları olmak üzere Emniyet Mensuplarımıza, Temizlik Görevlilerimize sonsuz teşekkür ve minnetlerimizi sunarız.

Uygulanan haklı yasaklar sonucunda zaten ekonomik olarak zor bir dönemden geçen ülkemiz, yaşanan salgın sonrasında ekonomimizin daha da etkileneceği bir gerçektir. Ümit ediyoruz ki hükümetimiz vatandaşlarımızın bu yükünü hafifletecek uygulamaları ivedi şekilde alacağı ekonomik önlemlerle ortadan kaldırır.

Salgının yayılmaması için Evde Kalmanın çok önemli olduğu bir gerçektir. Bunun sağlanması adına bizim beklentimiz vatandaşlarımızın ilk aşama elektrik, doğal gaz, su gibi faturalarının salgın geçene kadar devletimizin karşılamasıdır. Ayrıca özellikle 3 ay boyunca Gıda, Temizlik ve Sağlık harcamalarından vergiden muaf sayılmalarıdır. Bugünlerde yaşadığımız ortam tam bir seferberlik halidir ve salgın süresince sağlık çalışanlarımız seferberlik statüsünde çalışmaya devam etmektedir. Bu süre zarfında sağlıkçılarımıza maaşlarına yapılacak bir düzenlemeyle destek olunabilir.  Canlarını ortaya koyan Sağlık, Temizlik ve Emniyet mensuplarını ne kadar alkışlasak azdır ve kendilerine ayrıca 1-3 maaş ikramiye verilmesini talep etmekteyiz.

Bugün salgınla mücadele eden Sağlık mensuplarımızın ve hastalanan vatandaşlarımızın oylarıyla seçilen bizler herkeseörnek olmasını temenni ederek İYİ Parti Bandırma Belediye Meclis Üyeleri olarak 1 yıllık Huzur (Ödenek)  Haklarımızı Sağlık Çalışanlarımıza bağışlama kararı almış bulunuyoruz vebu konuda herkesi elini taşın altına koymaya davet ediyoruz” dediler.

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel