Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

reklam

» 
YENİ GİRİŞİMCİLER İÇİN 8 TEMEL İPUCU
a aa
Tarih : 31 Mayıs 2019 10:23
YENİ GİRİŞİMCİLER İÇİN 8 TEMEL İPUCU

Bugünlerde herkes girişimci olmayı umuyor ve ortaya çıkıyor. Onları kim suçlayabilir? Başarılı olduğunda, bir girişime sahip olmanın faydaları açıktır: kendi patronunuz olmak, sıfırdan bir şey yaratmak, çevrenizdeki insanlara değer getirmek ve elbette , yol boyunca biraz para kazanmak. Ancak bu denklemdeki anahtar ifade, “başarılı olduğunda” dır.Çok sık, başlangıçlar başarısız olur. Bunların yüzde 75’i kesindir. Peki yanlış giden ne?
Maalesef, herkes girişimci olmaktan mahrum değil. Ya da en azından, doğası gereği değil. İyi bir iş yürütmek için uygun rolü üstlenebilmelisiniz. Bu, bir şeyler yapmak ve doğal olarak gelmeyen şekillerde hareket etmek anlamına gelir. Aksi takdirde, yüzde 75 gibi başarısız olma riskini göze alacaksınız. İşte profesyonellerin başarılı bir girişimci olmak için ön şart olduğunun kabul ettiği sekiz önemli nokta.
1. RİSK ALIN VE BAŞARIZ OLMAYA İSTEKLİ OLUN
Başarısızlık, sonuçta başarılı olmanızı engellemez aslında, bu gerekli bir adımdır. En iyi girişimciler başarısızlık korkusunun, iyi bir fikir olduğuna inandıkları şeye gitmelerini engellemelerine izin vermez. Bu risklerden bazıları göz ardı edilmeyecek, ancak bunu yapanlar sizi tanımlayan riskler olacak.
2. ASLA AĞ KURMAYI BIRAKMAYIN
Bağlantılar ayakta kalmanıza yardımcı olur. Bunu yaptığınızda, bu ilk yardımcılar güçlü müttefiklere dönüşecek. Bağlantılar yapın ve tanıştığınız her kişi hakkında bir kayıt yapın. Ağ kurduğunuz kişilerin tavsiye ve yardımlarını isteyin. Yol boyunca onlarla iletişimde kalın ve ihtiyaç duymadan önce ağınızı kurun.
3. NİŞİNİZİ ÖĞRENİN
Pek çok girişim başarılı oldu. Çünkü bir niş tanımladılar ve o pazarı korudular. Bir hizmeti, ürünü veya özelliği keşfederek, hiç kimsenin düşünmediği veya en azından etkili bir şekilde çıkardığı bir şeyi keşfederek, şirketinize başarı kazanmış olursunuz.
4. ÖĞRENCİ OLMAK
Son dersinden ayrıldıktan uzun bir süre sonra, her gün yeni şeyler öğreniyorsun. Bir girişimci olarak, her zaman bir öğrenci olmalısınız. Tavsiye almak, diğer fikirleri dinlemek ve orada olanlar hakkında bilgi edinmek için istekli olmalısınız.
5. CÜZDANINIZ İÇİN ENDİŞELENMEYİN
Bir işe başlıyorsanız, birkaç finansal sonuç alırsınız. Dedikleri gibi, para harcamadan para kazanamazsınız. Ancak, yanlışlıktan kaçınmaktan daha fazlası var. En iyi girişimciler ne kadar kazandıklarını düşünmezler, ne kadar değer katabileceklerini düşünürler. Bu değer finansal olabilir, ancak sosyal, psikolojik veya başka yollar da olabilir.
6. BEŞ PARASIZ KALMAMAYA ÇALIŞ
Bununla birlikte, kira ödeyemiyor veya yiyecek satın alamıyorsanız, değer katamazsınız. İşte o zaman, girişimcilik hayalinizi sürdürürken, kendinizi desteklemek için tam olarak ne yapmanız gerektiğini belirlemeniz gerekecektir. Girişimci, yarı zamanlı bir işin sizin tasarruf lütufunuz olabileceğine, bu yalnızca finansal rahatlama sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda mükemmel bir ağ kurma noktası sağlayabileceğini de düşünmelisiniz
7. ESNEK OLUN VE PİYASALARI DİNLEYİN
Mükemmel nişe dokunsanız bile, sonsuza dek aynı kalmayacaktır. Piyasalar kararsız olabilir ve tüketiciler en üst düzeyde olmak ister. Değişim rüzgarları geldiğinde döner ve tepki veremezseniz, uçup gideceksiniz.
8. KENDİNİZE İYİ BAKIN
Süreçte kendinizi yok ederseniz başarılı bir başlangıç ne işe yarar? Hiçbir şey sağlık kadar değerli değildir, bu yüzden girişimcilik adına iyiliğinizi feda etmemelisiniz. Aslında, sıkı çalışma gibi görünen şey nihayetinde kariyerinizi raydan çıkarabilir. Uykuyu kaybetmek, sağlıksız yemek yemek ve stresli olmanıza izin vermek yaşam sürenizi kısaltmanın kesin yoludur. Sağlığınıza bağlı olarak, hedeflerinizi yerine getirme gücünüz olur.
Kuralların her zaman istisnaları vardır. Bir başlangıcı başarıyla gerçekleştirmiş olan herkes bu istisnalardan biridir. Ancak, bu uzmanlık ipuçlarını izleyerek ve girişimcilik ruhunuza rehberlik etmelerini sağlayarak denklemden çıkma şansını kaldırabilirsiniz.
Sevgi ve Saygılarımla

Etiketler :

DİĞER AKTÜEL HABERLERİ

  • GÜLCAN ÖĞRETMEN ANAOKULU’NDA İLK TANIŞMA HEYECANI

   GÜLCAN ÖĞRETMEN ANAOKULU’NDA İLK...

   Bandırma'nın seçkin eğitim kurumlarından Gülcan Öğretmen Anaokulu'nda yeni dönem başladı. Yeni dönemin başlaması ile birlikte ilk kez okullarına kavuşan miniklerin heyecanları gözlerinden okunurken, okulda hem...

  • AKSAKAL’DA LOKMA VE AŞURE HAYRI YAPILDI

   AKSAKAL’DA LOKMA VE AŞURE HAYRI ...

   Bandırma'nın Aksakal Mahallesi'nde her yıl geleneksel olarak yapılan aşure ve lokma hayrı bu yıl da gerçekleştirildi. Cuma namazına müteakiben yapılan ve Bandırma ile çevre mahallelerden yoğun bir katılımın...

  • FORMA ADALETLİ DAĞITILMALI

   FORMA ADALETLİ DAĞITILMALI

   Bandırmaspor beklentilerin çok yükseklerde tutulduğu sezonun ikinci maçında da galibiyetle tanışamadı. İlk hafta kendi evinde yenilen Eyüp karşısında çoğunluk farklı galibiyet alınacağını düşünüyordu. Ancak...

  • GÖNENLİLER UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

   GÖNENLİLER UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

   12. Ulusal Gönen Oya ve Çeyiz Festivalinin son akşamında Koray Avcı sahne aldı. Alanı dolduran binlerce Avcı hayranları yerlerinde duramadı. Balıkesir- Gönen İlçesinin Kurtuluşunun 97. yıl dönümü...

  • HAYAL EVİ ANAOKULU BEYAZ BAYRAK ALMAYA HAK KAZANDI

   HAYAL EVİ ANAOKULU BEYAZ BAYRAK ALMAYA...

   Hayal Evi Anaokulu “ Temiz Okul, Sağlıklı Okul” Projesi kapsamında Beyaz Bayrak aldı. Hayal Evi Anaokulu kurucusu Fatma Ünver almış oldukları Beyaz Bayrak’la ilgili gazetemize açıklamalarda...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

GÜNÜN HABERLERİ