Agrigento

Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

» 
YENİ GİRİŞİMCİLER İÇİN 8 TEMEL İPUCU
a aa
Tarih : 31 Mayıs 2019 10:23
YENİ GİRİŞİMCİLER İÇİN 8 TEMEL İPUCU

Bugünlerde herkes girişimci olmayı umuyor ve ortaya çıkıyor. Onları kim suçlayabilir? Başarılı olduğunda, bir girişime sahip olmanın faydaları açıktır: kendi patronunuz olmak, sıfırdan bir şey yaratmak, çevrenizdeki insanlara değer getirmek ve elbette , yol boyunca biraz para kazanmak. Ancak bu denklemdeki anahtar ifade, “başarılı olduğunda” dır.Çok sık, başlangıçlar başarısız olur. Bunların yüzde 75’i kesindir. Peki yanlış giden ne?
Maalesef, herkes girişimci olmaktan mahrum değil. Ya da en azından, doğası gereği değil. İyi bir iş yürütmek için uygun rolü üstlenebilmelisiniz. Bu, bir şeyler yapmak ve doğal olarak gelmeyen şekillerde hareket etmek anlamına gelir. Aksi takdirde, yüzde 75 gibi başarısız olma riskini göze alacaksınız. İşte profesyonellerin başarılı bir girişimci olmak için ön şart olduğunun kabul ettiği sekiz önemli nokta.
1. RİSK ALIN VE BAŞARIZ OLMAYA İSTEKLİ OLUN
Başarısızlık, sonuçta başarılı olmanızı engellemez aslında, bu gerekli bir adımdır. En iyi girişimciler başarısızlık korkusunun, iyi bir fikir olduğuna inandıkları şeye gitmelerini engellemelerine izin vermez. Bu risklerden bazıları göz ardı edilmeyecek, ancak bunu yapanlar sizi tanımlayan riskler olacak.
2. ASLA AĞ KURMAYI BIRAKMAYIN
Bağlantılar ayakta kalmanıza yardımcı olur. Bunu yaptığınızda, bu ilk yardımcılar güçlü müttefiklere dönüşecek. Bağlantılar yapın ve tanıştığınız her kişi hakkında bir kayıt yapın. Ağ kurduğunuz kişilerin tavsiye ve yardımlarını isteyin. Yol boyunca onlarla iletişimde kalın ve ihtiyaç duymadan önce ağınızı kurun.
3. NİŞİNİZİ ÖĞRENİN
Pek çok girişim başarılı oldu. Çünkü bir niş tanımladılar ve o pazarı korudular. Bir hizmeti, ürünü veya özelliği keşfederek, hiç kimsenin düşünmediği veya en azından etkili bir şekilde çıkardığı bir şeyi keşfederek, şirketinize başarı kazanmış olursunuz.
4. ÖĞRENCİ OLMAK
Son dersinden ayrıldıktan uzun bir süre sonra, her gün yeni şeyler öğreniyorsun. Bir girişimci olarak, her zaman bir öğrenci olmalısınız. Tavsiye almak, diğer fikirleri dinlemek ve orada olanlar hakkında bilgi edinmek için istekli olmalısınız.
5. CÜZDANINIZ İÇİN ENDİŞELENMEYİN
Bir işe başlıyorsanız, birkaç finansal sonuç alırsınız. Dedikleri gibi, para harcamadan para kazanamazsınız. Ancak, yanlışlıktan kaçınmaktan daha fazlası var. En iyi girişimciler ne kadar kazandıklarını düşünmezler, ne kadar değer katabileceklerini düşünürler. Bu değer finansal olabilir, ancak sosyal, psikolojik veya başka yollar da olabilir.
6. BEŞ PARASIZ KALMAMAYA ÇALIŞ
Bununla birlikte, kira ödeyemiyor veya yiyecek satın alamıyorsanız, değer katamazsınız. İşte o zaman, girişimcilik hayalinizi sürdürürken, kendinizi desteklemek için tam olarak ne yapmanız gerektiğini belirlemeniz gerekecektir. Girişimci, yarı zamanlı bir işin sizin tasarruf lütufunuz olabileceğine, bu yalnızca finansal rahatlama sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda mükemmel bir ağ kurma noktası sağlayabileceğini de düşünmelisiniz
7. ESNEK OLUN VE PİYASALARI DİNLEYİN
Mükemmel nişe dokunsanız bile, sonsuza dek aynı kalmayacaktır. Piyasalar kararsız olabilir ve tüketiciler en üst düzeyde olmak ister. Değişim rüzgarları geldiğinde döner ve tepki veremezseniz, uçup gideceksiniz.
8. KENDİNİZE İYİ BAKIN
Süreçte kendinizi yok ederseniz başarılı bir başlangıç ne işe yarar? Hiçbir şey sağlık kadar değerli değildir, bu yüzden girişimcilik adına iyiliğinizi feda etmemelisiniz. Aslında, sıkı çalışma gibi görünen şey nihayetinde kariyerinizi raydan çıkarabilir. Uykuyu kaybetmek, sağlıksız yemek yemek ve stresli olmanıza izin vermek yaşam sürenizi kısaltmanın kesin yoludur. Sağlığınıza bağlı olarak, hedeflerinizi yerine getirme gücünüz olur.
Kuralların her zaman istisnaları vardır. Bir başlangıcı başarıyla gerçekleştirmiş olan herkes bu istisnalardan biridir. Ancak, bu uzmanlık ipuçlarını izleyerek ve girişimcilik ruhunuza rehberlik etmelerini sağlayarak denklemden çıkma şansını kaldırabilirsiniz.
Sevgi ve Saygılarımla

Etiketler :

DİĞER AKTÜEL HABERLERİ

  • ETİ MADEN 84 YAŞINDA

   ETİ MADEN 84 YAŞINDA

   Türkiye'nin güzide kuruluşu Eti Maden Işletmeleri kuruluşunun 84 ncü yılı nedeniyle Balıkesir'in Bandırma ilçesinde mevlid-i şerif okutarak pilav ayran ikramında bulundu. Kuruluşunun 84. yılı dolayısıyla Eti...

  • REŞİT MAZHAR ERTÜZÜN ANAOKULUNDA KARNE HEYECANI

   REŞİT MAZHAR ERTÜZÜN ANAOKULUNDA KARNE...

   Erdek Reşit Mazhar Ertüzün Anaokulunda 2018-2019 Eğitim öğretim yılı karne töreni yapıldı. Törene Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık, Erdek İlçe Milli Eğitim Müdürü Erbil Camgöz öğrenci, veliler ve öğretmenler...

  • ÖZEL BANDIRMA DOĞA KOLEJİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

   ÖZEL BANDIRMA DOĞA KOLEJİNDE MEZUNİYET...

   Özel Bandırma Doğa Koleji 2018-2019 4 ve 8 sınıf mezuniyet töreni büyük bir coşku ile okul bahçesinde kutlandı. 13 Haziran Perşembe günü saat 17.00 de başlayan 4.sınıf mezuniyeti velilerden büyük ilgi...

  • GÜNDEM KENT KONSEYİ

   GÜNDEM KENT KONSEYİ

   Bandırmadaki sendika başkanları ve sivil toplum örgütleri başkan ve temsilcilerinden oluşan Emek platformu  genel iş sendikası Bandırma şubesin de yaptığı toplantıda yapılacak olan kent konseyi seçimleri...

  • BAHÇEŞEHİR KOLEJİNDE KEPLER HAVAYA UÇTU

   BAHÇEŞEHİR KOLEJİNDE KEPLER HAVAYA UÇTU

   Bahçeşehir Koleji 2018-2019 mezuniyet törenini okul bahçesinde yapıldı.2018-2019 Eğitim Öğretim yılı 8.sınıf 43 lise öğrencisi 72 orta öğretim öğrencisi yapılan görkemli diploma töreniyle okullarına veda...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

GÜNÜN HABERLERİ