Butik Otel

Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

» 
TOPYEKÜN MÜCADELEDE HALKIN GÖREV BELİRSİZLİKLERİ
a aa
Tarih : 08 Şubat 2019 16:50
TOPYEKÜN MÜCADELEDE HALKIN GÖREV BELİRSİZLİKLERİ

Ülkemizde son yıllarda etkisini daha çok gösteren ekonomik kriz ve sorunlar , sadece siyasi, politik ve düzenleyici kanunlarla çözülememiştir. Devlet kendisini oluşturan en dinamik ve güçlü paydaşı olan halkın kapısını çalarak TOPYEKÜN MÜCADELE’ye davet etmiştir.
Devlet yöneticileri , ekonomik sıkıntı ve belirsizlikleri en aza indirmek için halka büyük bir GÖREV düştüğünü anlatmaya çalışıyorlar. Çok iyi bilinir ki Türkiye Halkları tam bir görev adamıdır. Bu yönüyle kendilerine düşen sorumlulukları yerine getirmek için harekete geçer. Hatta malından canından fedakarlık eder.
Evet, yönetim ve halk arasındaki kuvvetli ilişki böyle olduğunu düşünülebilir.
Peki gerçekten vatandaş TOPYEKÜN MÜCADELE’yi doğru mu yorumladı acaba ?
Kimisi” At binenin kılıç kuşananındır” deyip bir seferberlik, muharebe gibi eylemlerin olmasını bekliyor. Savaşacağı düşmanları da siyasi otoriterler tarafından kendisine tebliğ edileceği günü bekliyor. ŞANLI TARİHİMİZ KAHRAMANLIK DESTANLARIYLA DOLU.
Kimisi, Diyar Diyar gezip ülkemizin içinde bulunduğu bu durumun sorumlularını arıyor. Ne yapacaksa artık ???
ASIL SORUN ŞU ?
Bizlere devlet meselelerini nasıl algılamamız isteniyorsa o şekilde anlatıyorlar ve görselliyorlar. Ve çıkan tabloyu nasıl yorumlamamız gerektiğine de yine onlar karar veriyor.
Yani yukarıda bahsettiğim profillerin hiçbir suçu yok. Çünkü belki de hiç kimse uluslararası finans ve ekonomik bileşenlere sahip bit Türkiye Ekonomisi hakkında çözüm önerisi sunamaz. Buna dene yimli ekonomistleri de dahil edebiliriz. Çünkü halk ülke bütçesini ve yönetimini idrak edebilecek düzeyde değildir. Bu çerçevede baktığımızda TOPYEKÜN MÜCDELE’YE nasıl katkı sağlayabilinir acaba.
HALK TOPYEKÜN MÜCADELE  YÖNTEMLERİNİ BİLMİYOR ?
Halktan ne isteniyor, görev ve sorumlulukları nedir ? Nerelerden alışveriş yapsın ? Nerelerden kıssın ? , Elektrik, doğalgaz, su , ısınma, barınma gibi hayati ihtiyaçlarında hangi tasarrufları uygulasın ? Sosyal hayatından m fedakârlık yapsın ? Döviz ve Altınları olan ne yapsın , bozup bankalara mı yatırısın ve ya harcasın mı ?
Yada birikim ve sermayelerini ortaya koyup dilediğince harcasın mı ? Yada ülkede kriz var deyip kabuğuna mı çekilsin ?
Siyasi olarak yönetimi mi desteklesin yoksa yönetime uyarı mı versin ?
Gerçekten TOPYEKÜN MÜCADELE yöntemlerini bilmiyoruz ? Ne yapmamız gerekiyor devlet yöneticiler tarafından tek tek anlatılması gerekir diye düşünüyorum.
Fırsatçılar, Aracılar, Dış Güçler, İç Güçler, Döviz Zenginleri, Stokçular, Soğancılar, Patatesçiler vs. Bunlar halkın mücadele edeceği alanlar değil. Böyle bir hak ve yetkileri de yok. Bunlarla devletin mücadelesi sürerken çok zor günler geçiren Halk eş zamanlı olarak Neler yapmalı ? Bunlar da konuşulmalıdır.
Halktan beklenen TOPYEKÜN MÜCADELE yöntemleri bir bir tavsiye niteliğinde açıklanmalı !
Yöneticiler , araştırmacılar, bilim insanları, diğer tüm paydaş temsilcileri çalışmalar yapıp halkın bu süreçten en az zararla nasıl çıkar bunlar hakkında bilgilendirmeler yapmalıdırlar.
Diğer türlü bu sorunlar siyasi partiler arasında devam etmektedir ve siyasetin dozuna göre zarar yine halka olmaktadır.
GÜZEL YARINLAR DİLEĞİYLE
Sevgi ve Saygılarımla

Etiketler :

DİĞER AKTÜEL HABERLERİ

  • BANDIRMA ROTARY’E İKİ YENİ ÜYE

   BANDIRMA ROTARY’E İKİ YENİ ÜYE

   Bandırma Rotary Kulübü yeni üye katılım ve 36. Yıl gecesi düzenlendi. Gerçekleşen gecede Bandırma Rotary Kulübünün kuruluşunun 36. Yıl dönümü coşku ile kutlandı. Tüm rotaryenlerin hazır bulunduğu gece de aynı...

  • LİSE ÖĞRENCİLERİNDEN MÜZİK DİNLETİSİ

   LİSE ÖĞRENCİLERİNDEN MÜZİK DİNLETİSİ...

   Bandırma Ayyıldız Anadolu Lisesi tarafından BENGİ Projesi kapsamında Ayal Band Müzik Grubu öğrencilerinin hazırlamış olduğu müzik dinletisi büyük beğeni aldı. Bandırma Ayyıldız Anadolu Lisesi, okul aile...

  • TURNUVADA BİRİNCİ ALİ ÖZTAYLAN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ OLDU

   TURNUVADA BİRİNCİ ALİ ÖZTAYLAN ANADOLU...

   “Sporda Yetenek 10’la Gelecek” projesi kapsamında Ortaokul ve Lise kategorisinde düzenlen Satranç turnuvası düzenlendi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Bandırma Gençlik ve...

  • ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ PROJELERİNİ SERGİLEDİ

   ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ PROJELERİNİ SERGİ...

   Bengi Projesi kapsamında Erdek Reşit Mazhar Ertüzün Anaokulunda Bilim ve Deney şenliği düzenlendi. Bilim ve Deney Şenliğine Erdek İlçe Milli Eğitim Müdürü Erbil Camgöz, okul müdürleri Ebru Yıldız, Mehmet...

  • 2018-2019 EĞİTİM DÖNEMİNDE BANDIRMA’DA BİR İLK!

   2018-2019 EĞİTİM DÖNEMİNDE BANDIRMA’DA...

   “HAMİ” Projesi kapsamında resmi ve özel okulların etkileşimini arttırmak, eğitim- öğretimde öğrencilerin akademik başarı ve sosyal becerilerinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla Doğa Koleji ve Aksakal Umut...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

GÜNÜN HABERLERİ