varlık fidancılık

Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun
Limak Enerji
» 
TOPYEKÜN MÜCADELEDE HALKIN GÖREV BELİRSİZLİKLERİ
a aa
Tarih : 08 Şubat 2019 16:50
TOPYEKÜN MÜCADELEDE HALKIN GÖREV BELİRSİZLİKLERİ

Ülkemizde son yıllarda etkisini daha çok gösteren ekonomik kriz ve sorunlar , sadece siyasi, politik ve düzenleyici kanunlarla çözülememiştir. Devlet kendisini oluşturan en dinamik ve güçlü paydaşı olan halkın kapısını çalarak TOPYEKÜN MÜCADELE’ye davet etmiştir.
Devlet yöneticileri , ekonomik sıkıntı ve belirsizlikleri en aza indirmek için halka büyük bir GÖREV düştüğünü anlatmaya çalışıyorlar. Çok iyi bilinir ki Türkiye Halkları tam bir görev adamıdır. Bu yönüyle kendilerine düşen sorumlulukları yerine getirmek için harekete geçer. Hatta malından canından fedakarlık eder.
Evet, yönetim ve halk arasındaki kuvvetli ilişki böyle olduğunu düşünülebilir.
Peki gerçekten vatandaş TOPYEKÜN MÜCADELE’yi doğru mu yorumladı acaba ?
Kimisi” At binenin kılıç kuşananındır” deyip bir seferberlik, muharebe gibi eylemlerin olmasını bekliyor. Savaşacağı düşmanları da siyasi otoriterler tarafından kendisine tebliğ edileceği günü bekliyor. ŞANLI TARİHİMİZ KAHRAMANLIK DESTANLARIYLA DOLU.
Kimisi, Diyar Diyar gezip ülkemizin içinde bulunduğu bu durumun sorumlularını arıyor. Ne yapacaksa artık ???
ASIL SORUN ŞU ?
Bizlere devlet meselelerini nasıl algılamamız isteniyorsa o şekilde anlatıyorlar ve görselliyorlar. Ve çıkan tabloyu nasıl yorumlamamız gerektiğine de yine onlar karar veriyor.
Yani yukarıda bahsettiğim profillerin hiçbir suçu yok. Çünkü belki de hiç kimse uluslararası finans ve ekonomik bileşenlere sahip bit Türkiye Ekonomisi hakkında çözüm önerisi sunamaz. Buna dene yimli ekonomistleri de dahil edebiliriz. Çünkü halk ülke bütçesini ve yönetimini idrak edebilecek düzeyde değildir. Bu çerçevede baktığımızda TOPYEKÜN MÜCDELE’YE nasıl katkı sağlayabilinir acaba.
HALK TOPYEKÜN MÜCADELE  YÖNTEMLERİNİ BİLMİYOR ?
Halktan ne isteniyor, görev ve sorumlulukları nedir ? Nerelerden alışveriş yapsın ? Nerelerden kıssın ? , Elektrik, doğalgaz, su , ısınma, barınma gibi hayati ihtiyaçlarında hangi tasarrufları uygulasın ? Sosyal hayatından m fedakârlık yapsın ? Döviz ve Altınları olan ne yapsın , bozup bankalara mı yatırısın ve ya harcasın mı ?
Yada birikim ve sermayelerini ortaya koyup dilediğince harcasın mı ? Yada ülkede kriz var deyip kabuğuna mı çekilsin ?
Siyasi olarak yönetimi mi desteklesin yoksa yönetime uyarı mı versin ?
Gerçekten TOPYEKÜN MÜCADELE yöntemlerini bilmiyoruz ? Ne yapmamız gerekiyor devlet yöneticiler tarafından tek tek anlatılması gerekir diye düşünüyorum.
Fırsatçılar, Aracılar, Dış Güçler, İç Güçler, Döviz Zenginleri, Stokçular, Soğancılar, Patatesçiler vs. Bunlar halkın mücadele edeceği alanlar değil. Böyle bir hak ve yetkileri de yok. Bunlarla devletin mücadelesi sürerken çok zor günler geçiren Halk eş zamanlı olarak Neler yapmalı ? Bunlar da konuşulmalıdır.
Halktan beklenen TOPYEKÜN MÜCADELE yöntemleri bir bir tavsiye niteliğinde açıklanmalı !
Yöneticiler , araştırmacılar, bilim insanları, diğer tüm paydaş temsilcileri çalışmalar yapıp halkın bu süreçten en az zararla nasıl çıkar bunlar hakkında bilgilendirmeler yapmalıdırlar.
Diğer türlü bu sorunlar siyasi partiler arasında devam etmektedir ve siyasetin dozuna göre zarar yine halka olmaktadır.
GÜZEL YARINLAR DİLEĞİYLE
Sevgi ve Saygılarımla

Etiketler :

DİĞER AKTÜEL HABERLERİ

  • NEDEN “AR-GE “ BU KADAR ÇOK ÖNEMLİ ?

   NEDEN “AR-GE “ BU KADAR ÇOK ÖNEMLİ ?

   Dünya çapında ve hissedarlarının baskısı altında olan bir rekabetle uğraşmak zorunda kalan KOBİ'ler, günler sonra gün geçtikçe daha yüksek performans elde etmek zorunda kaldı. Bu bağlamda, Ar-Ge...

  • NUTRİTİON BOX YEMEK PAKETLERİ BANDIRMA’DA

   NUTRİTİON BOX YEMEK PAKETLERİ BANDIRMA...

   Nutrition Box nedir? Nutrition Box, enerji değeri ve besin öğeleri kişinin ihtiyacına özel olarak hazırlanan sağlıklı ve dengeli yemek paketleridir. Günümüzde çoğu kişi kendine özel yemek hazırlamaya vakit...

  • MENFAATİ BİTENİN NANKÖRLÜĞÜ BAŞLAR

   MENFAATİ BİTENİN NANKÖRLÜĞÜ BAŞLAR

   Bu sabah sosyal medyada gördüğüm “ Menfaatini bitenin nankörlüğü başlar “ sözlerinin hayatın ne kadarında karşılık bulduğunu düşündüm. Çocukluk günlerinde en azından bizim kuşak menfaat nedir bilmezdi. Doğal...

  • MAYAN TELEKOM’DAN SEVGİLİLERE ÖZEL 14 ŞUBAT KAMPANYASI

   MAYAN TELEKOM’DAN SEVGİLİLERE ÖZEL 14 ...

   Mayan Telekom 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla düzenlenen kampanyada sevgilileri cep telefonu sahibi yapıyor. Yeni bir cep telefonu alırken sevgilisini de düşünmek isteyen çiftler için Vodafone Mayan...

  • BAŞKANI MİRZA BELİRLEYECEK

   BAŞKANI MİRZA BELİRLEYECEK

   Hacı bekler gibi beklenen CHP’nin Bandırma Belediye Başkan adayı nihayet belli oldu. Son günlere girilirken mevcut Belediye Başkanı Dursun Mirza ile CHP Meclis üyesi Tolga Tosun arasında geçen kıyasıya...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.

GÜNÜN HABERLERİ