Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

» 
TOPYEKÜN MÜCADELEDE HALKIN GÖREV BELİRSİZLİKLERİ
a aa
Tarih : 08 Şubat 2019 16:50
TOPYEKÜN MÜCADELEDE HALKIN GÖREV BELİRSİZLİKLERİ

Ülkemizde son yıllarda etkisini daha çok gösteren ekonomik kriz ve sorunlar , sadece siyasi, politik ve düzenleyici kanunlarla çözülememiştir. Devlet kendisini oluşturan en dinamik ve güçlü paydaşı olan halkın kapısını çalarak TOPYEKÜN MÜCADELE’ye davet etmiştir.
Devlet yöneticileri , ekonomik sıkıntı ve belirsizlikleri en aza indirmek için halka büyük bir GÖREV düştüğünü anlatmaya çalışıyorlar. Çok iyi bilinir ki Türkiye Halkları tam bir görev adamıdır. Bu yönüyle kendilerine düşen sorumlulukları yerine getirmek için harekete geçer. Hatta malından canından fedakarlık eder.
Evet, yönetim ve halk arasındaki kuvvetli ilişki böyle olduğunu düşünülebilir.
Peki gerçekten vatandaş TOPYEKÜN MÜCADELE’yi doğru mu yorumladı acaba ?
Kimisi” At binenin kılıç kuşananındır” deyip bir seferberlik, muharebe gibi eylemlerin olmasını bekliyor. Savaşacağı düşmanları da siyasi otoriterler tarafından kendisine tebliğ edileceği günü bekliyor. ŞANLI TARİHİMİZ KAHRAMANLIK DESTANLARIYLA DOLU.
Kimisi, Diyar Diyar gezip ülkemizin içinde bulunduğu bu durumun sorumlularını arıyor. Ne yapacaksa artık ???
ASIL SORUN ŞU ?
Bizlere devlet meselelerini nasıl algılamamız isteniyorsa o şekilde anlatıyorlar ve görselliyorlar. Ve çıkan tabloyu nasıl yorumlamamız gerektiğine de yine onlar karar veriyor.
Yani yukarıda bahsettiğim profillerin hiçbir suçu yok. Çünkü belki de hiç kimse uluslararası finans ve ekonomik bileşenlere sahip bit Türkiye Ekonomisi hakkında çözüm önerisi sunamaz. Buna dene yimli ekonomistleri de dahil edebiliriz. Çünkü halk ülke bütçesini ve yönetimini idrak edebilecek düzeyde değildir. Bu çerçevede baktığımızda TOPYEKÜN MÜCDELE’YE nasıl katkı sağlayabilinir acaba.
HALK TOPYEKÜN MÜCADELE  YÖNTEMLERİNİ BİLMİYOR ?
Halktan ne isteniyor, görev ve sorumlulukları nedir ? Nerelerden alışveriş yapsın ? Nerelerden kıssın ? , Elektrik, doğalgaz, su , ısınma, barınma gibi hayati ihtiyaçlarında hangi tasarrufları uygulasın ? Sosyal hayatından m fedakârlık yapsın ? Döviz ve Altınları olan ne yapsın , bozup bankalara mı yatırısın ve ya harcasın mı ?
Yada birikim ve sermayelerini ortaya koyup dilediğince harcasın mı ? Yada ülkede kriz var deyip kabuğuna mı çekilsin ?
Siyasi olarak yönetimi mi desteklesin yoksa yönetime uyarı mı versin ?
Gerçekten TOPYEKÜN MÜCADELE yöntemlerini bilmiyoruz ? Ne yapmamız gerekiyor devlet yöneticiler tarafından tek tek anlatılması gerekir diye düşünüyorum.
Fırsatçılar, Aracılar, Dış Güçler, İç Güçler, Döviz Zenginleri, Stokçular, Soğancılar, Patatesçiler vs. Bunlar halkın mücadele edeceği alanlar değil. Böyle bir hak ve yetkileri de yok. Bunlarla devletin mücadelesi sürerken çok zor günler geçiren Halk eş zamanlı olarak Neler yapmalı ? Bunlar da konuşulmalıdır.
Halktan beklenen TOPYEKÜN MÜCADELE yöntemleri bir bir tavsiye niteliğinde açıklanmalı !
Yöneticiler , araştırmacılar, bilim insanları, diğer tüm paydaş temsilcileri çalışmalar yapıp halkın bu süreçten en az zararla nasıl çıkar bunlar hakkında bilgilendirmeler yapmalıdırlar.
Diğer türlü bu sorunlar siyasi partiler arasında devam etmektedir ve siyasetin dozuna göre zarar yine halka olmaktadır.
GÜZEL YARINLAR DİLEĞİYLE
Sevgi ve Saygılarımla

Etiketler :

DİĞER AKTÜEL HABERLERİ

  • ZAMAN VE SABIR HERŞEYİN İLACI OLACAK

   ZAMAN VE SABIR HERŞEYİN İLACI OLACAK

   Çok kötü bir sezonu geride bıraktık. Mucizevi bir şekilde uzatmaların uzatmasında attığımız gol ile kümede kaldık. İtiraf etmeliyim ki, şampiyon olduğumuzda bile bu kadar sevinmemiştim. Çünkü yanlış yönetim ve...

  • ÖZEL MUTLU ÇOCUKLAR ANAOKULU ÖĞRENCİ KAYITLARI DEVAM EDİYOR

   ÖZEL MUTLU ÇOCUKLAR ANAOKULU ÖĞRENCİ K...

   Yeni Mahalle Dorukoba Vilları 1196 Sok. No:4 de 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında okul öncesi 3-6 yaş grubu anaokulu öğrencilerine hizmet verecek olan Özel Mutlu Anaokulu okul öncesi eğitimleri için kayıtlarına...

  • UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!

   UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!

   17 Ağustos 1999'da saat 03:02'de merkez üssü Gölcük olan 7.4 büyüklüğündeki 45 saniye süren ve resmi bilgilere göre 18.373 kişinin yaşamını yitirdiği, 23.781 kişinin yaralandığı, 505 kişinin sakat kaldığı...

  • BİNALARDA BETON KALİTESİ ÖNEMLİ

   BİNALARDA BETON KALİTESİ ÖNEMLİ

   Merkez üssü Kocaeli'nin Gölcük ilçesi olan 17 Ağustos 1999'da saat 03.02'de meydana gelen ve yaklaşık 45 saniye süren 7.4 büyüklüğündeki depremin üzerinden yıllar geçti. Kocaeli, Gölcük, Düzce, Sakarya,...

  • SICAKTAN BUNALAN BÜYÜKBAŞ HAYVANLAR GÖLDE SERİNLETİLİYOR

   SICAKTAN BUNALAN BÜYÜKBAŞ HAYVANLAR GÖ...

   BALIKESİR (AA) - Manyas'ın kırsal mahallelerinde sıcak havalardan bunalan büyükbaş hayvanlar, sahipleri tarafından Manyas Gölü'nde serinletiliyor. Göl kıyısında bulunan Kocagöl, Hamamlı, Salur...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

GÜNÜN HABERLERİ