varlık fidancılık

Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun
Limak Enerji
» 
ONUR’DAN BANDIRMASPOR UYARISI
a aa
Tarih : 30 Kasım 2018 18:12
ONUR’DAN BANDIRMASPOR UYARISI

Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı ve CHP Belediye Başkan Aday Adayı Ozan Onur Bandırma Şehir Web TV’de Cemal Atabey’in konuğu oldu.CHP Bandırma Belediye Başkan Aday Adayı Onur, Atabey’in sorularını içtenlikle cevaplandırdı.

Bandırma Belediye Başkan Aday Adayı Onur partisinden aday adayı olan isimlerin Belediye Meclis Üyesi, İlçe Eski Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı gibi görevler yapmış olmasının şimdiki Belediye yönetiminin başarısız olduğu anlamına gelmeyeceğini ifade ederek, “Bandırma Belediyesi 10 yıldır CHP’li bir yönetim tarafından yönetilmesi bir zenginlik olarak değerlendirilmeli” dedi.

HABERİN VİDEOSU

ADAY ADAYLARININ AYNI EKİPTEN OLMASI ZENGİNLİK

CHP’den aday adaylarını kent için kazanım olarak gördüğünü dile getiren Onur, “CHP olarak da kazanım olarak görüyorum. Yeter ki mevcut aday adayı arkadaşlarımız bu kentin geleceği ile ilgili projelerde doğaya insana çevreye yapılacak yatırımlarla bu kentte yaşayan insanların yaşam standartlarını daha yukarı çekmek için yarışsınlar. Bunu becerebilecek kapasitede arkadaşlar. Şu ana kadar hiç olumsuzluk yaşamadık. Önümüzdeki haftasonuna doğru karar da açıklanacak. Ondan sonra Bandırmamızda CHP’nin adayı bir arkadaşımız olacak. Tabi ben önce kendimin olmasını istiyorum. Sonra yüzümüzü ileriye döneceğiz. 31 Mart’a kadar ne yapılması gerekiyorsa yapıp Bandırma’da üçüncü bir dönemi daha alacağız” dedi.

ADAYIMIZ 6 ARALIK’TA AÇIKLANIR

Bandırma’daki CHP’li aday adayları için yapılan mülakattan da bahseden Onur, “ Bir Parti Meclis Üyemiz ve dört milletvekilimiz gelecekti sonrasında bir milletvekilimiz gelemedi. Gelen heyet sahildeki Nikah Salonumuzda STK’larla, muhtarlarla, sendikalarla toplu bir görüşme gerçekleştirdiler. Bu mülakatta sorulan sorulara bakıldığında yapılan konuşmalara bakıldığında gelen ekibin daha önceden dersine çok iyi çalıştığına, bölgeye hakim olduğuna, coğrafi siyasi kültürel yapı ile ilgili bilgi sahibi olduğunu anladık. Ortalama 20 dakika civarında bizlerle görüştüler. Bu gelen heyetin yaptığı değerlendirmenin bütünün yüzde 20’sini oluşturduğunu düşünüyorum. Bu karar alma sürecine büyükşehir adayımızın ve milletvekillerimizin de dahil olacağını düşünüyorum. 6 Aralık’ta da açıklamanın yapılacağını sanıyorum. Bu mülakat benim çok istediğim bir şeydi. Ben başından beri partimden birilerinin gelip bizim bu kenti nasıl yönetmek istediğimizi dinlemesini bekliyordum. Kafamda benim her zaman yarım saatlik dışarıdan gelenlere anlatabileceğim hatta böyle Bandırma’ya gelen yabancı firmalara da anlattığım bir sunumum vardır. Bunun 15 dakikasını anlatma şansım oldu. Ben olumlu geçtiğini düşünüyorum” dedi.

BANDIRMA 5 YIL BASKİ ÇUKURLARINI KONUŞTU

CHP Bandırma Belediye Başkan Aday Adayı Ozan Onur, programda Cemal Atabey’in sorduğu bir soru üzerine son 5 yıllık dönemde Bandırma’ya yapılması öngörülen ancak yapılamayan tüm projelerde sebebin büyükşehir mi olduğu sorusunu şu şekilde yanıtladı. “Kesinlikle bunların yapılmama nedenleri büyükşehir değil. Büyükşehir Belediyesi 2013’den sonra Bandırma’nın gelişmesi ve önünün açılması konusunda ciddi bir engel olmuştur. Ama malta deresi, cin çukuru gibi projelerin hepsinin birer hikayesi var. Mesela Malta Deresi Projesi’nin sorunu kamulaştırma ile ilgili. Cin Çukuru projesi apayrı. Bütün etüt çalışmaları yapıldı. Tarafların görüşü alındı. Çevrede tarihi misyonu olan binaların olması nedeniyle konu Tabiat Varlıkları Kurulu’na taşındı ama her iş biraz da şansa dayalı. Biz müracaat ettiğimizden 8-9 ay sonra devletimiz Balıkesir’de de bir kurul oluşturulmasını karar almıştır. Bu ne demek? Dosyanın Bursa’daki kuruldan alınıp Balıkesir’e geçmesidir. Yeni bir kurul. Müracaatımızı yaptık oraya da. Bekleme halindeyiz. Onun dışında İtfaiye arkasındaki kapalı spor salonu projemiz vardı. Bu konu ile ilgili de tüm çalışmalar tamamlandı. Önümüzdeki süreçte ihalesi yapılabilir. Onun dışında Livatya Projesi vardı. Göreve geldiğimiz sürede kıyı kenar çizgisi ile ilgili Büyükşehir ile sorunlar yaşadık. Tabi seçimlerden önce bastırılan kitapçıkta bu proje ile ilgili detaylar vardı. Sonrasında o kadar yazıldı çizildi ki, sanırım yer sahipleri de bizim yerimiz değerlendi deyip çok büyük paralar istediler. Mesela Çamlık’taki alanı düzenleyip Çamlık Kafe’yi yaptıktan sonra arkadan oradaki vatandaşlarımız için çok güzel bir geçiş yolu yaptık ama oradaki apartman yöneticileri burası bizim diyerek çevirdiler. Şimdi insanlar U dönüşü yaparak geçiyor oradan. Yani kısacası bu konularda büyükşehiri suçlayacağımız çok şeyler var. Sonuçta belki büyükşehir bizleri ve Bandırma Belediyesini cezalandırmak istedi. Ama aslında bu kentte yaşayan insanlara bu cezayı kesti. 5 yıl bu kent BASKi çukurlarını konuştu. “dedi.

Programda Bandırma’nın önümüzdeki süreçte bir sanayi kenti olma yolunda hızla ilerlediğini ifade eden Cemal Atabey, Onur’a kentin buna hazırlıklı olup olmadığını sordu. Onur bu soruya “Bandırma Belediyesi’nin bir yol haritası var. Hepimiz biliyoruz aylardır 5 binlik planları Büyükşehir’in yapmasını bekledik. Şimdi başladılar, görüşmeleri yaptık. Bir taraftan da binlik planlar hazırlanmaya başlanacak. Binliklerin yapılması ile birlikte her şey belli olacak. İşin hacmi çok daha fazla büyüyecek. Temennimiz yapılacak yatırımların, yatırımcıların gelerek bu yatırımları yapması ve yaşanan son dönemdeki ekonomik sorunlardan sonra istihdamın artması bizi mutlu edecek. TUİK’in son dönem verilerine göre nüfusumuzun 500 – 600 binlere yükselmesi planlanıyor. Tabi nüfusun bu kadar artacak olması ciddi altyapı planları yapmamızı gerektirecek. Tabi teknoloji artık çok ilerledi. Gerekli finansman bulunduğu takdirde teknik ekiplerimiz bu kenti 600 bin nüfusla yaşanabilecek bir hale kısa zamanda getireceklerdir diye düşünüyorum” şeklinde cevapladı.

ELMASTAŞ’A VE ÇAKMAK’A GÖSTERİLEN HASSASİYET KILKIŞLI YÖNETİMİNE GÖSTERİLMEDİ.

Programın son bölümünde siyasette olduğu kadar spor kamuoyunda da tanınırlılığı ve düşünceleri tartışılmaz bir isim olan Onur’a Atabey’in sorusu Bandırmaspor oldu. “Ne olacak Bandırmaspor’un hali” diye soran Atabey’e, Onur’un ilk tepkisi “Zor bir soru” şeklinde oldu. Onur cevabının devamında şu ifadelerde bulundu. “ Bandırmaspor bu kentin markası. Maalesef hak ettiği yerde değil. Dönemimizi ilk baştan ele aldığımızda Dursun Mirza Başkan ile göreve geldiğimizde Bandırmaspor’a ilk olarak bir otobüs almıştık. Bugün bir çok Süper Lig takımının bile kiralık otobüs kullandığı bir dönemde olduğumuzu düşünürsek Bandırmaspor için önemli bir adımdı bu. Spor yöneticiliği yapmak çok kolay bir iş değildir. 2014 yılında Mehmet Kılkışlı ve Ahmet Edin’in başında bulunduğu yönetimin görevde kalması için diretilmeliydi. Bu çok önemliydi. Belediyemiz Erhan Elmataş’a ve Hasan Çakmak’a gösterdiği hassasiyeti Mehmet Kılkışlı’ya da gösterseydi şu anda gündemimizde Bandırmaspor olmazdı. O süreçte Dursun Mirza ve Mehmet Kılkışlı arasında yapılan görüşmeler daha detaylandırılabilseydi kentin dinamiklerinden ve kentin spor kamuoyundan belli bir dereceye gelmiş ağabeylerimiz de bu sürece dahil edilebilseydi sonuç ortaya çıkardı. Ama Dursun Mirza başta olmak üzere yönetimi bu işe ciddi emek verdi ve kaynak sağladı. Bu kaynakların çoğalması için de halen çaba sarfediyor. Ama bu arada Bandırmaspor’un da borcu büyüyor. 14 milyon TL açıklanan rakam. Tabi bu böyle olunca ne yapacaksınız. Bu kente yakışır bir Bandırmaspor yönetimi profili oluşturacaksınız. Bu yapıldı ama kötü yapıldı. İlk defa Bandırma’da siyasi kimlikler belirtilerek yönetim kurulu oluşturuldu. İlçe Başkanları aranıp Bandırmaspor’a yönetici istendi. Hatalar bu şekilde başladı. Takımın başına Bandırmalı bir teknik direktör geldi. Bende çok istemiştim böyle olmasını ama işler iyi gitmedi. Yönetim ilk önce kendi evladına faturayı kesti. Koşullar ne kadar olumsuz olursa olsun ben devre arasına kadar Hüseyin Yenikan ile çalışırdım. Şeytanın avukatlığını yaptı bir çok insan ve takımın şu anda bulunduğu konum iyi değil. İşin acı tarafı son dönemde ne yazık ki Bandırma kamuoyunda Bandırmaspor’un futbolundan ziyade borçları ve futbolcuların alacakları ön plana çıktı. Bir de geçmiş dönemde görev alan yönetici arkadaşlarımız ile şimdiki arkadaşlarımız birbirlerine hakaret etmeye başladılar. Bir an önce Erhan Elmastaş, Hasan Çakmak ve Göksel Karlahan yönetiminde görev almış yönetim kurulu üyelerinin bir masa etrafında toplanarak takımın maddi konularını çözüp artık sportif başarılara odaklanmaları gerekiyor. Bir fırsat var. Birkaç hafta sonra devre arası var. Bu devre arasını çok iyi değerlendirip 3-4 futbolcu transferine ihtiyaç var. Yoksa Mayıs ayında artık başka şeyleri konuşmaya başlarız. “ dedi.

ROPÖRTAJIN TAMAMINI BANDIRMA ŞEHİR YOUTUBE SAYFASINDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ.

Etiketler :

DİĞER MANŞET HABERLERİ

  • KIZILAY’DA YENİ BAŞKAN HALİL ÖZÜMÜT OLDU

   KIZILAY’DA YENİ BAŞKAN HALİL ÖZÜMÜT OL...

   Türkiye Kızılay Derneği Bandırma Şubesinin 2019 yılı olağan genel kurulu Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu salonunda gerçekleştirildi. 2 listenin yarıştığı genel kurulda Halil Özümüt’ün başkanlığındaki sarı...

  • SELİM PANÇ’IN DSP İSYANI

   SELİM PANÇ’IN DSP İSYANI

   Panç: “DSP aynı şeyi hep yapıyor” Bandırma’da DSP Belediye Başkan Adayı Ömer Albayrak ’ ın çekilerek yerine CHP’den aday gösterilmeyen mevcut Başkan Dursun Mirza’nın aday yapılacağının kamuoyunda yüksek...

  • AHMET AKIN’A YENİ GÖREV

   AHMET AKIN’A YENİ GÖREV

   CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yerel seçimlerden önce yapacağı miting ve toplantıları organize edecek komitede görevlendirildi. Başkanlığını CHP Genel Başkan...

  • CHP’DE YENİ BAŞKAN HÜSEYİN BAHAR

   CHP’DE YENİ BAŞKAN HÜSEYİN BAHAR

     Geçtiğimiz cuma günü CHP İlçe Yönetiminde 9 kişinin istifa etmesinin ardından yeni yönetimin kurulması için çalışmalar başladı. CHP İl Başkanı Serkan Sarı tarafından Bandırma İlçe Yönetimini kurması...

  • NEDEN “AR-GE “ BU KADAR ÇOK ÖNEMLİ ?

   NEDEN “AR-GE “ BU KADAR ÇOK ÖNEMLİ ?

   Dünya çapında ve hissedarlarının baskısı altında olan bir rekabetle uğraşmak zorunda kalan KOBİ'ler, günler sonra gün geçtikçe daha yüksek performans elde etmek zorunda kaldı. Bu bağlamda, Ar-Ge...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

GÜNÜN HABERLERİ