Butik Otel

Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

» 
KAFAOĞLU : İSPAT EDENLERE HEMEN BAĞIŞLAYACAĞIM
a aa
Tarih : 02 Kasım 2018 18:07
KAFAOĞLU : İSPAT EDENLERE HEMEN BAĞIŞLAYACAĞIM

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai KAFAOĞLU bazı basın organlarında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve kendisi hakkında yazılan iddialarla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada; iddiaların asılsız ve ahlaksızca olduğu vurgulanırken, bu iddialarda bulunanlarla hukuk önünde hesaplaşılacağı ifade edildi. Kafaoğlu, oğluna ait milyonluk araçlar ve kafeterya zincirleri bulunduğuna yönelik iddialara ise ispat edilmesi halinde bu araçları ve kafeterya zincirini bağışlayacağını belirtti. 

GÖREVİMİZDE BİR YILI DOLDURMAK ÜZEREYİZ

Kafaoğlu; 7 Kasım 2017 tarihinde Cumhurbaşkanımız ve aynı zamanda Partimizin genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teveccühleri ile Altıeylül Belediye Başkanı iken, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterildim ve seçildim. Bu sürecin nasıl geliştiğini tüm kamuoyu bilmektedir. Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne bu şehrin kronikleşen sorunlarını biran önce çözmek için çalışma arkadaşlarımız ile kolları sıvadık. Görevi devir aldığımız andan itibaren, bir yandan yapılacak olan çalışmaları planlarken; bir yandan da devam eden projelerin idamesi noktasında ekiplerimiz ile birlikte sahaya indik. Bugün 2 Kasım 2018 günü itibariyle hemen hemen görev süremizde 1 yılı doldurmak üzereyiz.

Göreve başladığımız ilk günlerde özellikle büyük şikayetlerin sebebi olan su faturalarında kırsal mahallelerimizde yüzde 50, merkezde ise yüzde 25 indirime giderek halkımızın rahat bir nefes almasını sağladık.

Belediyecilik noktasında 1 yıl gibi kısa denilebilecek süreçte, 150 kilometre sıcak asfalt, 820 kilometre sathi kaplama, 1.902 kilometre yolumuza yama, bakım ve onarımı gerçekleştirdik. 1.048.000 metrekare parke taş döşeyerek vatandaşımızın ayağını çamurdan kurtarmış, asfalt ile tanışmamış mahallelerimize sıcak asfalt ile tanıştırmış bulunuyoruz. Balıkesir’in en büyük viyadüklü köprülü kavşağı olan Adliye Kavşağı 30 milyona mal olmuş ve faaliyete başlaması ile birlikte şehiriçi trafiğimiz rahatlatmış bulunuyor.  Cengiz Topel’de temelini attığımız ve yılsonunda hizmete açacağımız köprülü kavşak çalışmamızın tamamlanması ile birlikte Altıeylül ilçemiz ile Karesi ilçemiz birbirine bağlanacak ve şehir içi trafiğinde yaşanan sorunlara neşter vurulmuş olacaktır.

SUYU OLMAYAN MAHALLEMİZ KALMADI

Bunlar halkımızın acil talepleri olarak ortaya çıkan çalışmalardı ve 1 yıl gibi kısa bir sürede hayata geçirdik. Ayrıca BASKİ vasıtasıyla suyu olmayan mahallemiz kalmadı. Daha yeşil Balıkesir için bugüne kadar toplam 600 bin metrekare yeşil alanı Balıkesirimize kazandırdık ve kazandırmaya da devam ediyoruz. Akıllı Kent Balıkesir projesi kapsamında akıllı kavşakları hayata geçiriyor ve şehir trafiğindeki yoğunluğu yönetebilir hale geliyoruz.  Daha yüzlerce çalışmayı buraya sıralamak ve çalışmaları çoğaltmak pek tabii ki de mümkün.

Hepsinden önemlisi bu şehre barış, huzur, birlik ve beraberlik getirdik. Kavgaları bitirdik. Yeniden kaynaştık. Belediye Başkanlarımızla, Meslek odalarımızla, STK’larımızla ve en önemlisi halkımızla kol kola girip bu güzide şehrimiz için yollara düştük.

“BİRİLERİNİN” İNTİKAM DUYGUSU İLE HAKSIZ ALÇAKÇA SALDIRILARA UĞRAMAKTAYIZ

Ancak, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na geldiğim ilk günden bu yana herkesin malumu olduğu üzere “Birilerinin” intikam duygusu ile haksız ve bir o kadar da alçakça saldırılarına uğramaktayız. Öyle ki, birileri bu iftira ve saldırılarını adeta bir kampanyaya dönüştürdü. Dahası bu kampanya için kiralık kalemler tutuldu. Biz bu saldırı ve iftiralara bugüne kadar çalışma azmimizi şevkimizi etkilemesin, bizi bu şehre hizmetten alıkoymasın diye dönüp bakmadık. Lakin, gelinen noktada maruz kaldığımız ahlaksızca saldırılara karşı bu açıklamayı yapma zaruretimiz doğdu.

ÖZEL KALEM BÜTÇEMİZ 26 MİLYON TL DEĞİL!

Söz konusu saldırılar gündemimizi daha fazla meşgul etmesin, şehrimizin huzurunu bozmasın diye bu alçak iftiralara ve yalanlara ilk ve son kez cevap veriyoruz. Ama bu müfteriler ve kiralık kalemleri ile yargı önünde elbette hesaplaşacağız. Veremeyeceğimiz tek bir kuruşun hesabı yoktur. Mesnetsiz, tutarsız, yalan ve iftira niteliğindeki bu iddialara cevap vermek bile bizim açımızdan büyük bir züldür. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü bütçesinin 26 milyon olmadığına ilişkin belgemizi kamuoyu ile paylaşıyoruz. 6.8 milyonluk Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü bütçesi Türkiye’deki bırakın Büyükşehir Belediyelerini onlarca ilçe belediyesinin Özel Kalem Müdürlüğü bütçesinden düşüktür. Hatta ilimizdeki birçok ilçe belediyesinin bile çok altındadır. Bütçeye oransal olarak bakıldığında ilçe belediyeleri dahil Balıkesir’de en düşük Özel Kalem Müdürlüğü Bütçesi’ne sahiptir.

İDDİALAR ASILSIZ, ÇİRKİN VE AHLAKSIZCADIR

Oğlumun kafeterya zinciri olduğu ve çocuklarımın milyonluk arabalara sahip olduğu iddiaları da diğer iddialar gibi asılsız, çirkin ve ahlaksızcadır. Oğlumun tek bir kafeteryası olduğu ve bu kafeteryanın da aile birikimlerimiz ve kredi çekilmek suretiyle açılmış olup; tüm Balıkesir halkı da bu gerçeği bilmektedir. Çocuklarımın milyonluk arabaları ve kafetarya zincirlerinin olduğunu ispat edenlere bu araçları ve kafeterya zincirinin olmayan halkalarını da hemen bağışlayacağımı kamuoyu önünde söz veriyorum.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi kul hakkının, haram ve helalin ne olduğu, her daim toplum menfaatlerinin göz önünde bulundurularak hesap verilebilirlik, şeffaflık, istişareye dayalı, ekip ruhu ve kolektif çalışma anlayışı ile yönetilmektedir ve bundan sonra da bu ilkeler doğrultusunda yönetilmeye devam edilecektir.

Belediyemize böylesine çirkin ve alçakça saldırılarla Şantaj yapabileceğini, bu yolla menfaat elde edebileceğini düşünenler şunu çok iyi bilmelidir ki, biz buna asla müsaade etmeyiz ve etmeyeceğiz. Bunu bugünde söyledik, yarın da söyleyeceğiz. Önümüzdeki günlerde tüm Türkiye bu alçak kiralık kalemlerin tüm pisliklerini görecektir. Hukuksal mücadelemizi de sonuna kadar sürdüreceğimizi kamuoyuna saygıyla açıklarız” dedi.

Etiketler :

DİĞER MANŞET HABERLERİ

  • BANDIRMA ROTARY’E İKİ YENİ ÜYE

   BANDIRMA ROTARY’E İKİ YENİ ÜYE

   Bandırma Rotary Kulübü yeni üye katılım ve 36. Yıl gecesi düzenlendi. Gerçekleşen gecede Bandırma Rotary Kulübünün kuruluşunun 36. Yıl dönümü coşku ile kutlandı. Tüm rotaryenlerin hazır bulunduğu gece de aynı...

  • VATANI KORUMAK ÇOCUKLARI KORUMAKLA BAŞLAR

   VATANI KORUMAK ÇOCUKLARI KORUMAKLA BAŞLAR

   Bugün ulusal egemenliğimizin,  demokrasi ve bağımsızlık mücadelemizin 99. yılını büyük bir heyecan ve coşkuyla kutluyoruz diyen Eğitim İş Sendikası Bandırma Başkanlık temsilcisi Kadir Taylan " Ulusun onurunu...

  • BANVİT BK AKADEMİ BANDIRMA’DAYDI

   BANVİT BK AKADEMİ BANDIRMA’DAYDI

   Banvit Basketbol Akademi İzmir sporcu ve velileri Banvit BK-Beşiktaş Sompo Japan lig karşılaşmasını izlemek için bu hafta sonu Bandırma'daydı. Banvit Basketbol Kulübü’nün Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi...

  • KANALİZASYONDAN TARİHİ ESER ÇIKTI

   KANALİZASYONDAN TARİHİ ESER ÇIKTI

   Susurluk'ta Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı BASKİ adına bir firma tarafından kanalizasyon çalışmaları yapıldığı sırada, tarihi bir yapıya ait olduğu düşünülen eser kalıntılarına rastlandı. Susurluk...

  • BANDIRMASPOR’DA SULAR DURULMUYOR

   BANDIRMASPOR’DA SULAR DURULMUYOR

     Bandırmaspor yönetim kurulu 4-1’lik Menemen belediye yenilgisinin ardından öğle saatlerinde olağanüstü toplandı. Bazı yönetim kurulu üyeleri alınan kararlardan birçok yönetim kurulu üyesinin haberi...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

GÜNÜN HABERLERİ