Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

» 
İŞLETMELERDE SOSYAL SORUMLULUK NEDEN ÖNEMLİ ?
a aa
Tarih : 19 Temmuz 2019 16:33
İŞLETMELERDE SOSYAL SORUMLULUK NEDEN ÖNEMLİ ?

Sosyal sorumluluk , son birkaç yılda şirketler için giderek daha önemli hale geldi. Kadınları güçlendirmek, çevreye yardım etmek veya yoksulluktan kurtulmak için çalışıp çalışmadığı, gittikçe daha fazla şirket, sosyal sorumluluklarını kendi iş stratejilerine dahil ediyor. Sosyal konular yerel, ulusal veya küresel olabilir.
Şirket markasını iyileştirme
Sosyal olarak sorumlu bir şirket olmak bir şirketin imajını destekleyebilir ve markasını oluşturabilir. Bir şirketin kamu algısı, müşteri ve hissedarın şirkete duyduğu güven için kritiktir. Olumlu bir imaj yansıtarak, bir şirket yalnızca finansal olarak kârlı değil aynı zamanda sosyal olarak da bilinçli olduğu için bir isim yapabilir.
Ayrıca, topluluk içinde aktif olarak, bir şirketin çalışanları potansiyel müşterilerle ilgilenmekte ve bunu yaparken de şirketi dolaylı olarak pazarlamaktadır.
Müşterileri etkilemek
Müşterilerle ilişkiler kurmak, başarılı bir şirketin temel taşıdır ve sosyal sorumluluk politikasına sahip olmak müşterilerin satın alma kararlarını etkileyebilir. Bazı müşteriler, kârın bir kısmının layık olacağına karar verirse, bir ürün için daha fazla para ödemeye razı olurlar.
Ayrıca, bir şirket yerel toplulukta etkinse – örneğin, düşük gelirli ailelere kredi sunan bir banka – şirket, topluluk tarafından olumlu olarak izlenecek ve bunun sonucunda şirketin satışlarını artırabilir. Kısacası, müşterilerle ve topluluklarıyla pozitif bir ilişki kurmak, satışların artmasına ve karların artmasına neden olabilir.
Anahtar çıkarımlar
Sosyal olarak sorumlu bir şirket olmak bir şirketin imajını destekleyebilir ve markasını oluşturabilir.
Sosyal sorumluluk, çalışanlara iyi şeyler yapabilmeleri için şirket kaynaklarından yararlanmalarını sağlar.
Resmi kurumsal sosyal sorumluluk programları, çalışanların moralini artırabilir ve işgücünde daha fazla üretkenliğe yol açabilir.
Daha iyi olana yardımcı olan bir stratejinin parçası olmak, çalışanların moralini artırabilir ve işgücünde daha fazla üretkenliğe yol açabilir. Bir ürün ve hizmeti bilmek aynı zamanda sosyal nedenlerle de yardımcı olmaktan gurur duyar ve bu gurur müşterilerle ve çalışanlarla olan ilişkilerinde ortaya çıkar.
Temel çizgi
Sosyal sorumluluk bir şirketin iş modelinin bir parçası olarak kabul edildiğinde, olumlu tanıtım yapabilir, üst düzey yetenekleri çekmeye ve elde tutmaya yardımcı olabilir ve müşterilerle ve topluluklarıyla ilişkileri geliştirebilir. Avantajlar, müşteriyi elde tutma, gelişmiş satışlar ve finansal başarı dahil olmak üzere çok geniş olabilir.
Sevgi ve Saygılarımla

Etiketler :

DİĞER AKTÜEL HABERLERİ

  • UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!

   UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!

   17 Ağustos 1999'da saat 03:02'de merkez üssü Gölcük olan 7.4 büyüklüğündeki 45 saniye süren ve resmi bilgilere göre 18.373 kişinin yaşamını yitirdiği, 23.781 kişinin yaralandığı, 505 kişinin sakat kaldığı...

  • BİNALARDA BETON KALİTESİ ÖNEMLİ

   BİNALARDA BETON KALİTESİ ÖNEMLİ

   Merkez üssü Kocaeli'nin Gölcük ilçesi olan 17 Ağustos 1999'da saat 03.02'de meydana gelen ve yaklaşık 45 saniye süren 7.4 büyüklüğündeki depremin üzerinden yıllar geçti. Kocaeli, Gölcük, Düzce, Sakarya,...

  • SICAKTAN BUNALAN BÜYÜKBAŞ HAYVANLAR GÖLDE SERİNLETİLİYOR

   SICAKTAN BUNALAN BÜYÜKBAŞ HAYVANLAR GÖ...

   BALIKESİR (AA) - Manyas'ın kırsal mahallelerinde sıcak havalardan bunalan büyükbaş hayvanlar, sahipleri tarafından Manyas Gölü'nde serinletiliyor. Göl kıyısında bulunan Kocagöl, Hamamlı, Salur...

  • ROTARY KAAN İREN’İ KONUK ETTİ

   ROTARY KAAN İREN’İ KONUK ETTİ

   Bandırma Rotary Kulübü  geçtiğimiz akşam yaptığı haftalık olağan toplantısında Prof. Dr.  Kaan İren'i konuk etti. Kulübün  ay içinde yapacağı faaliyetleri anlatan başkan Fatma Sibel Salı, yapılan faaliyetler...

  • YENİKAPI-BANDIRMA SEFERLERİNDE BAYRAM YOĞUNLUĞU

   YENİKAPI-BANDIRMA SEFERLERİNDE BAYRAM ...

   BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Bandırma ilçesinde Kurban Bayramı dolayısıyla tatilcilerin İstanbul'dan İzmir, Ayvalık ve Edremit Körfezi'ne gitmek için feribotla geçişleri nedeniyle yoğunluk...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

GÜNÜN HABERLERİ