Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

reklam

» 
İNOVASYONA ODAKLANMANIZ İÇİN DÖRT NEDEN !
a aa
Tarih : 05 Temmuz 2019 10:47
İNOVASYONA ODAKLANMANIZ İÇİN DÖRT NEDEN !

Her gün, iş dünyasındaki yenilikçiler yeni ürünler, yöntemler ve fikirler yaratıyorlar. Sorunlara farklı şekilde bakmayı başarırlar ve başkalarının yapamayacağı çözümler bulurlar ve şirketlerine sonsuz bir değer akışı sağlarlar. Aslında, yenilikçilik başarılı bir şirketin en önemli bileşeni olabilir.
Yeniliklerin bu kadar önemli olmasının nedenlerine bakın ve neden her fırsatta yenilik yapmanız gerektiğini daha iyi anlayacaksınız.
Sıçrama ve Sınırlarda Büyümek
Yapılan İnovasyon Araştırmalarına katılanların büyük çoğunluğu, inovasyonun büyüme için önemli olduğunu belirtti. Yenilik yapan işletmeler ölçeklenebilir ve daha fazla çalışan ekleyebilirler. Bu, daha fazla müşteri almalarını ve pazarın daha büyük bir bölümünü almalarını sağlar.
Yenilik, işletmenin büyüklüğünden bağımsız olarak büyümeyi kolaylaştırır. Küçük bir başlangıç olabilir, ancak yenilik yaparsanız işinizi büyütebilirsiniz. Aynısı dünyanın en büyük 500 şirketinin biri için de geçerlidir. Büyük bir şirket olabilir, ancak yenilik yapmayı başarırsa pazar payından daha fazlasını alabilir. Yenilikçi şirketlerin büyümesi kolaydır.
Rakiplerden Öne Çıkın
Şirketiniz belirli bir niş veya sektörün içine sığar ve yalnız olmaktan uzaktır. Diyelim ki örneğin masa üretiyorsunuz. Yüzbinlerce şirket de masa üretiyor ve bir şekilde öne çıkmanız gerekiyor. Bunu inovasyon yoluyla yapabilirsiniz.
Doğru yenilik, müşterilerinize benzersiz bir şeyler sunmanıza olanak sağlayacaktır. Örneğin, insanlar odadan çıktıklarında otomatik olarak sönen bir ampul oluşturmayı başardıysa? Bu iyi bir örnek, ancak en iyi yeniliklerden bazıları bu şekilde çalışıyor. En iyi yenilikçiler popüler ürünleri alır ve daha iyi hale getirir. Bu, markaların pazarda öne çıkmasını sağlar ve şirketlerin gelirlerini artırmalarını kolaylaştırır.
Müşteri İhtiyaçlarıyla Tanış
Müşteri ihtiyaçları sürekli değişiyor. Bir gün, müşterileriniz tam olarak sunmanız gerekenlere ihtiyaç duyabilir ve ertesi gün başka bir şeye ihtiyaçları olabilir. Yenilikçiler pazardaki değişiklikleri tahmin eder ve insanlar ihtiyaç duyduklarını bile fark etmeden çözümler sunar. Yeniliğe istekli olmadıkça, müşterilerinizin ihtiyaçlarını uzun vadede karşılayamazsınız. Eğer durgun kalırsanız, işiniz sonunda perişan olur. Müşterilerinizi heyecanlandıran ve güç sahibi olmak istiyorsanız, ihtiyaçlarını karşılayan yeni fikirler bulmalısınız.
En İyi Yeteneği Kazanın
Yetenekli, yenilikçi insanlar yenilikçi şirketler için çalışmak ister. Şirketinizin bir geçmiş oluşturmadığı sürece bir sonraki büyük şeyi yaratacak birini çekmeyeceksiniz. Yenilikçiler düzenli aralıklarla yaratılmaya zorlanmak ve teşvik edilmek ister, bu yüzden bu yeteneği işe almak için bir inovasyon kültürüne ihtiyacınız var. Yenilikçi olarak şirketinize bir ad verin ve ardından özgeçmişlerin toplanmasını izleyin. Her yerdeki Yenilikçiler sizinle çalışmak isteyecek ve daha sonra büyülü bir şey olacak. Şirketiniz daha da yenilikçi olacak. Daha fazla büyüme yaşayacak, rekabetten daha fazla öne çıkacak ve müşterilerinizin ihtiyaçlarını asla hayal edemediğiniz şekilde karşılayacaksınız. İşte o zaman şirketiniz tamamen yeni bir seviyeye ulaşacak.
Statükoyu korumak istemek normaldir. Geçmişte sizin için çalıştığından, gelecekte sizin için işe yarayacağını varsayıyorsunuz. Gerçekte, statükon sadece çok uzun süre çalışır. Kapıları açık tutacaksan, yenilik yapmalısın. İnovasyonla birlikte gelen riskleri almanız gerekir, böylece tüm ödüllerden yararlanabilirsiniz.

Sevgi ve Saygılarımla

Etiketler :

DİĞER AKTÜEL HABERLERİ

  • GÜLCAN ÖĞRETMEN ANAOKULU’NDA İLK TANIŞMA HEYECANI

   GÜLCAN ÖĞRETMEN ANAOKULU’NDA İLK...

   Bandırma'nın seçkin eğitim kurumlarından Gülcan Öğretmen Anaokulu'nda yeni dönem başladı. Yeni dönemin başlaması ile birlikte ilk kez okullarına kavuşan miniklerin heyecanları gözlerinden okunurken, okulda hem...

  • AKSAKAL’DA LOKMA VE AŞURE HAYRI YAPILDI

   AKSAKAL’DA LOKMA VE AŞURE HAYRI ...

   Bandırma'nın Aksakal Mahallesi'nde her yıl geleneksel olarak yapılan aşure ve lokma hayrı bu yıl da gerçekleştirildi. Cuma namazına müteakiben yapılan ve Bandırma ile çevre mahallelerden yoğun bir katılımın...

  • FORMA ADALETLİ DAĞITILMALI

   FORMA ADALETLİ DAĞITILMALI

   Bandırmaspor beklentilerin çok yükseklerde tutulduğu sezonun ikinci maçında da galibiyetle tanışamadı. İlk hafta kendi evinde yenilen Eyüp karşısında çoğunluk farklı galibiyet alınacağını düşünüyordu. Ancak...

  • GÖNENLİLER UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

   GÖNENLİLER UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

   12. Ulusal Gönen Oya ve Çeyiz Festivalinin son akşamında Koray Avcı sahne aldı. Alanı dolduran binlerce Avcı hayranları yerlerinde duramadı. Balıkesir- Gönen İlçesinin Kurtuluşunun 97. yıl dönümü...

  • HAYAL EVİ ANAOKULU BEYAZ BAYRAK ALMAYA HAK KAZANDI

   HAYAL EVİ ANAOKULU BEYAZ BAYRAK ALMAYA...

   Hayal Evi Anaokulu “ Temiz Okul, Sağlıklı Okul” Projesi kapsamında Beyaz Bayrak aldı. Hayal Evi Anaokulu kurucusu Fatma Ünver almış oldukları Beyaz Bayrak’la ilgili gazetemize açıklamalarda...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

GÜNÜN HABERLERİ