Agrigento

Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

» 
HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
a aa
Tarih : 11 Haziran 2019 18:43
HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Bandırma Belediyesi’nin haziran ayı olağan meclis toplantısı Tolga Tosun başkanlığında yapıldı. Toplantıya mazeretlerinden dolayı Meclis Üyeleri Zeynep Özdemir ve Ozan Onur katılmadı.

Gündem maddelerine geçmeden önce açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Bandırmalı vatandaşlarımızın ve Belediye Meclis Üyelerinin geçmiş Ramazan Bayramı’nı kutlayarak toplantıya başladı.

Başkan Tosun: “Tüm Bandırmalı Hemşerilerimizin ve siz değerli Belediye Meclis Üyelerimizin geçmiş Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Bildiğiniz gibi Ramazan ayı boyunca geleneksel olarak düzenlediğimiz İftar Soframız bu yılda vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Bu organizasyonun vatandaşlarımızla buluşmasına destek veren hayırsever iş adamlarımıza ve vatandaşlarımıza buradan bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmasının diğer bölümünde Büyükşehir Belediyesi’nden Bandırma Belediyesi’ne devir olan ilaçlama çalışmaları hakkında meclis üyelerine bilgi veren Başkan Tolga Tosun, yeni dönemde ilaçlama çalışmalarının Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Bandırma Belediyesi ekiplerince yerine getirileceğini belirtti. Tosun; çalışmalar kapsamında Büyükşehir tarafından İlaç desteğinin sağlanacağını ve ayrıca işlemler için daha sonra mahsuplaşamaya gidileceğini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Meclis oturumu geçmiş döneme ait tutanağın oylamaya sunulması ve ilgili maddelerin imar komisyonuna havale edilmesiyle devam edildi.

Gündemin diğer maddelerinde pazaryeri tahsis ücreti alınmasına karar verilerek buna göre pazarcılardan alınacak tahsis ücreti 3 bin TL olarak belirlendi. Zabıta müdürlüğünden gelen Açık-Kapalı İşgaller hakkındaki yazı Karma Komisyona (İmar Komisyonu ve İnceleme ve Araştırma Komisyonuna) havale edildi. İşgallerle ilgili olarak bilgi veren Başkan Tosun, önceki dönemlerde işgallerle ilgili yapılmış bir çalışmayla genel hatlar belirlendiğini belirterek yeni dönemde de Açık ve Kapalı İşgaller konusunda bir güncelleme çalışmasına ihtiyaç duyulduğuna ve bu nedenle de ilgili komisyonlarda tartışılıp yeni bir şekle kavuşturmak istediklerini söyledi.

Gündem maddelerinin ardından gelen evrakların görüşülmesine geçildi.  İlk olarak bir önceki mecliste alınan Halkbankası’ndan kredi kullanımı yetkisinde yetki değişikliğine gidilerek diğer bankalarla da kredi kullanımı yetkisine dönüştürüldü.

Vatandaşlarımızın yoğun talepler nedeniyle Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nden gelen evrak üzerine Belediyemiz şantiyesinde üretimi gerçekleşen Bank, Kamelya v.b. ürün gruplarının satışına olanak sağlayacak fiyat belirleme talebi Fiyat Tespit Komisyonuna havale edildi. Ayrıca Aksakal ve Edincik’ te yer alan iş makinası ve greyderlerin belirli bir ücret karşılığında kullanımına olanak sağlayacak fiyatlandırma talebi de yine Fiyat Tespit Komisyonuna havale edildi.

Oturumun son bölümünde ise Eğitim, Gençlik, Kültür ve Sanat Komisyonu, Deprem ve Doğal Afet Komisyonu, Kadın-Yaşlı-Engelli-Düşkün Komisyonu ve Çevre ve Sağlık Komisyonlarının kurulması konusu oybirliğiyle kabul edildi.

Etiketler :

DİĞER MANŞET HABERLERİ

  • KENT KONSEYİ GENEL KURULU 8 TEMMUZ’DA TOPLANIYOR

   KENT KONSEYİ GENEL KURULU 8 TEMMUZ’DA ...

   Yerel seçimler sonrası yeniden oluşturulan Bandırma Kent Konseyi genel kurul toplantısı 8 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 14;00’de Barış Manço Kültür Merkezi’nde yapılacak. Kent Konseyi Genel Kurulu’nda...

  • MOTORSİKLETLERE SIKI DENETİM

   MOTORSİKLETLERE SIKI DENETİM

   Bandırma ilçe trafik amirliği ekipleri son günlerde abartılı eksoz  ve süratli kullanımlardan dolayı motosikletler  üzerine denetimleri sıklaştırdı. Şehrin ana caddeleri ve ışıklı kavşaklarında  denetimleri...

  • TOKİ’DE CUMHUR SEVİM GÜVEN TAZELEDİ

   TOKİ’DE CUMHUR SEVİM GÜVEN TAZELEDİ

   Bandırma TOKİ konutlarında yönetim olağan genel kurulunu yaptı. TOKİ ilkokulunda yapılan genel kurula ilgi büyüktü.  Divan Başkanlığı'nı Avukat Ramazan Şenol'un  yaptığı genel kurulda mevcut Yönetim Kurulu...

  • BANMEZDER İLK ORGANİZASYONUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

   BANMEZDER İLK ORGANİZASYONUNU GERÇEKLE...

   2003 yılında eğitime başlayan Bandırma Anadolu Öğretmen Lisesi 2014 yılında ülke çapında öğretmen liselerinin kapatılması üzerine Bandırma Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi olarak ilçemizin ve bölgenin...

  • ZALİM BAKICI YAKAYI ELE VERDİ

   ZALİM BAKICI YAKAYI ELE VERDİ

   Balıkesir’de baktığı 3 yaşındaki Ayaz’ı ilaçla uyutup hastalanmasına neden olan, yaptıkları ortaya çıkınca evdeki değerli eşyaları çalıp kaçan Özbek dadı Gulnoza Rabieva İstanbul’da gözaltına...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

GÜNÜN HABERLERİ