Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

» 
HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
a aa
Tarih : 11 Haziran 2019 18:43
HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Bandırma Belediyesi’nin haziran ayı olağan meclis toplantısı Tolga Tosun başkanlığında yapıldı. Toplantıya mazeretlerinden dolayı Meclis Üyeleri Zeynep Özdemir ve Ozan Onur katılmadı.

Gündem maddelerine geçmeden önce açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Bandırmalı vatandaşlarımızın ve Belediye Meclis Üyelerinin geçmiş Ramazan Bayramı’nı kutlayarak toplantıya başladı.

Başkan Tosun: “Tüm Bandırmalı Hemşerilerimizin ve siz değerli Belediye Meclis Üyelerimizin geçmiş Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Bildiğiniz gibi Ramazan ayı boyunca geleneksel olarak düzenlediğimiz İftar Soframız bu yılda vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Bu organizasyonun vatandaşlarımızla buluşmasına destek veren hayırsever iş adamlarımıza ve vatandaşlarımıza buradan bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmasının diğer bölümünde Büyükşehir Belediyesi’nden Bandırma Belediyesi’ne devir olan ilaçlama çalışmaları hakkında meclis üyelerine bilgi veren Başkan Tolga Tosun, yeni dönemde ilaçlama çalışmalarının Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Bandırma Belediyesi ekiplerince yerine getirileceğini belirtti. Tosun; çalışmalar kapsamında Büyükşehir tarafından İlaç desteğinin sağlanacağını ve ayrıca işlemler için daha sonra mahsuplaşamaya gidileceğini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Meclis oturumu geçmiş döneme ait tutanağın oylamaya sunulması ve ilgili maddelerin imar komisyonuna havale edilmesiyle devam edildi.

Gündemin diğer maddelerinde pazaryeri tahsis ücreti alınmasına karar verilerek buna göre pazarcılardan alınacak tahsis ücreti 3 bin TL olarak belirlendi. Zabıta müdürlüğünden gelen Açık-Kapalı İşgaller hakkındaki yazı Karma Komisyona (İmar Komisyonu ve İnceleme ve Araştırma Komisyonuna) havale edildi. İşgallerle ilgili olarak bilgi veren Başkan Tosun, önceki dönemlerde işgallerle ilgili yapılmış bir çalışmayla genel hatlar belirlendiğini belirterek yeni dönemde de Açık ve Kapalı İşgaller konusunda bir güncelleme çalışmasına ihtiyaç duyulduğuna ve bu nedenle de ilgili komisyonlarda tartışılıp yeni bir şekle kavuşturmak istediklerini söyledi.

Gündem maddelerinin ardından gelen evrakların görüşülmesine geçildi.  İlk olarak bir önceki mecliste alınan Halkbankası’ndan kredi kullanımı yetkisinde yetki değişikliğine gidilerek diğer bankalarla da kredi kullanımı yetkisine dönüştürüldü.

Vatandaşlarımızın yoğun talepler nedeniyle Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nden gelen evrak üzerine Belediyemiz şantiyesinde üretimi gerçekleşen Bank, Kamelya v.b. ürün gruplarının satışına olanak sağlayacak fiyat belirleme talebi Fiyat Tespit Komisyonuna havale edildi. Ayrıca Aksakal ve Edincik’ te yer alan iş makinası ve greyderlerin belirli bir ücret karşılığında kullanımına olanak sağlayacak fiyatlandırma talebi de yine Fiyat Tespit Komisyonuna havale edildi.

Oturumun son bölümünde ise Eğitim, Gençlik, Kültür ve Sanat Komisyonu, Deprem ve Doğal Afet Komisyonu, Kadın-Yaşlı-Engelli-Düşkün Komisyonu ve Çevre ve Sağlık Komisyonlarının kurulması konusu oybirliğiyle kabul edildi.

Etiketler :

DİĞER MANŞET HABERLERİ

  • BALIKESİR MERKEZİ FETÖ OPERASYONU : 9 GÖZALTI

   BALIKESİR MERKEZİ FETÖ OPERASYONU : 9 ...

   BALIKESİR (AA) - Balıkesir merkezli 11 ilde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "mahrem askeri yapılanmasına" yönelik soruşturma kapsamında 8'i muvazzaf 11 şüphelinin yakalanması için operasyon...

  • GÖNEN’DE TORUN DEHŞETİ

   GÖNEN’DE TORUN DEHŞETİ

   BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Gönen ilçesinde çıkan bıçaklı kavgada bir kişi yaşamını yitirdi, bir kişi yaralandı. Kurtuluş Mahallesi Hüseyin Tümer Caddesi'nde ikamet eden Fidan Kangal (83) ile kendisinden...

  • EĞİTİM VE SAĞLIKTA YATIRIMA DEVAM

   EĞİTİM VE SAĞLIKTA YATIRIMA DEVAM

   Bandırma’da eğitim ve sağlık alanında devam eden devlet yatırımlarının bir çoğu tamamlanırken, bazıları da tamamlanma aşamasına geldi. Ak Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan, yaz döneminde Bandırma’daki...

  • BANDIRMA’DA AÇIK HAVA SİNEMA GÜNLERİ

   BANDIRMA’DA AÇIK HAVA SİNEMA GÜN...

   Bandırma Belediyesi Kültür ve sanat etkinliklerine devam ediyor. bu etkinlikler çerçevesinde Bandırma Sinema Amatörleri Derneği Açık hava sinema günleri düzenliyor. İlk kez düzenlenecek etkinlikte Türk...

  • ZAMAN VE SABIR HERŞEYİN İLACI OLACAK

   ZAMAN VE SABIR HERŞEYİN İLACI OLACAK

   Çok kötü bir sezonu geride bıraktık. Mucizevi bir şekilde uzatmaların uzatmasında attığımız gol ile kümede kaldık. İtiraf etmeliyim ki, şampiyon olduğumuzda bile bu kadar sevinmemiştim. Çünkü yanlış yönetim ve...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

GÜNÜN HABERLERİ