Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

reklam

» 
CHP 96. YAŞINI KUTLADI
a aa
Tarih : 08 Eylül 2019 13:44
CHP 96. YAŞINI KUTLADI

CHP Bandırma İlçe örgütü düzenlediği kahvaltılı toplantı ile kuruluşlarının 96. yılını coşkuyla kutladı. Kahvaltılı toplantıya CHP Balıkesir Milletvekilleri Ahmet Akın, Fikret Şahin, Belediye Başkanı Tolga Tosun, Başkan yardımcısı Ozan Onur, Sedat Pekel, Dursun Mirza, İyi Parti İlçe örgütü, MHP İlçe Örgütü, STK Temsilcileri ve bine yakın partili katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından halk oyunları ekibi performans sergiledi. Açılış konuşmasını yapan CHP İlçe Başkanı Hüseyin Bahar “ Yapı taşını Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyetinden ruhunu Kuvayi Milliye’den alan Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. kuruluş yıldönümünde bir arada olmaktan Kıvanç duyuyoruz diyerek “  Kurulduğu günden bu yana ülkemizde Atatürk ilke ve inkılâplarının güvencesi olan bir partidir Cumhuriyet Halk Partisi. Yaşadığı onca zorluğa rağmen, iktidarda ya da muhalefette ama ilkelerinden ödün vermeden dimdik ayakta kalan bir partidir, Cumhuriyet Halk Partisi. Yapılan onca haksız ve yanlı eleştiriye rağmen mutlu azınlıkların değil onurlu çoğunlukların partisidir, Cumhuriyet Halk Partisi.

31 Mart seçimleri ile başlayan süreç ülkeyi aydınlığa taşıyacaktır. Daha düne kadar terör örgütü elebaşına övgüler dizip arkasında saf tutanlar İstanbul İl Başkanımız Sayın Canan Kaftancıoğlu’nun 7 yıl önceki sosyal medya paylaşımlarını gerekçe göstererek engizisyon mahkemelerinde bile örneği rastlanmayan adaletsiz kararlar verebiliyorlar. Tüm olanlara rağmen ne diyor Sayın Kaftancıoğlu değil 17 yıl, 27 yıl bile ceza verseler yine hakikati söylerim sizlerde hakikati arayın ona yaklaştığınızda özgürleştiğinizi hissedeceksiniz demiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi’ni diğer siyasi partilerden ayıran özelliklerden biri de, çok sesli bir yapının olmasıdır. Bizim partimizde bazı siyasi partiler de olduğu gibi tek bir kişinin iki dudağının arasında kararlar alınmaz. Kimilerine göre çok seslilik partide hep bir kavga bir gerginlik havası estiriyormuş gibi görünse de bizler için bu,  demokrasinin bir gereğidir.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin temel değerini içselleştirmiş her Partili, bu kutsal amaçlar uğruna görev almak isteyen birer Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bakınız daha 6 ay önce duayen siyasetçi Belediye Başkanımız Sayın Dursun Mirza’nın yerine, gencecik Tolga TOSUN’u aday gösteren Partimiz elde ettiği tarihi başarıyla değişime ve gençliğe olan inancını ispatlamıştır.

Örgütümüzün herkesi kucaklayan, zaman zaman ayrı görüşler içinde de olsak ama sonuçta aynı cephede yer alan ve en önemlisi zor zamanlarda tek yumruk olmayı başarabilen bir yapı haline dönüştürmekti. Bugün Bu salonda bunu görmenin haklı gururunu yaşıyorum.” Dedi.

Kadın Kolları Başkanı Durdagül Öztürk ve Gençlik Kolları Başkanı Batuhan Duha Turhal kısa birer konuşma yapmalarının ardından Belediye Başkanı Tolga Tosun kürsüye çıktı. CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınayan Tolga Tosun” İyiliğin, sevginin ve hoşgörünün temsilcisi olan genel başkanımıza yapılan saldırıyı nefretle kınıyorum. CHP olarak üzerimizde büyük bir sorumluluk var. Yerel seçimlerdeki başarıyı genele yayarak ülkedeki iktidarı ele geçirmek zorundayız.

Ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, ben yaparım değil biz yaparız demeliyiz. Kenti Sivil Toplum Kuruluşları ile beraber yöneteceğiz. Bugün 96. kuruluş yıldönümümüz için buradayız. Buradan kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve rahmetle anıyorum. “ dedi.

Etiketler :

DİĞER MANŞET HABERLERİ

  • BANÜ’DE ÖZDEMİR 4 YIL DAHA REKTÖR

   BANÜ’DE ÖZDEMİR 4 YIL DAHA REKTÖR

   Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi (BANÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan kararname ile 4 yıl süreyle görevine tekrar atandı. Bandırma Onyedi Eylül...

  • MARMARA İLKOKULU YENİ BİNASINDA

   MARMARA İLKOKULU YENİ BİNASINDA

   Geçen öğretim yılı sonunda tamamlanan Marmara İlkokulu binası bu öğretim yılında öğrencilere kapılarını açtı. İlköğretim Haftası nedeniyle yapılan tören sonrasında kurdelesi kesilen Marmara İlköğretim Okulu...

  • ŞSB’DEN BELEDİYEYE İLKÖĞRETİM HAFTASI ZİYARETİ

   ŞSB’DEN BELEDİYEYE İLKÖĞRETİM HA...

     İlk Öğretim haftası münasebetiyle Şehit Süleyman Bey İlk Öğretim Okulu Öğretmenleri ve Öğrencileri Bandırma Belediyesine makam ziyareti gerçekleştirdiler. Belediye Başkan Vekili Adem Yılmaz günün...

  • BUPLİÇ’TE FİDAN ŞENLİĞİ

   BUPLİÇ’TE FİDAN ŞENLİĞİ

   Ülkemizin önde gelen beyaz et entegre kuruluşlarından Bupiliç tesislerinde yer alan 5000 M2’lik bir alanda tüm personelin adına fidanlar dikerek “İşletme Koruluğu” oluşturdu. Sektörde 10 yılı aşkın bir...

  • KIBRISCIK BELEDİYE BAŞKANINDAN ZİYARET

   KIBRISCIK BELEDİYE BAŞKANINDAN ZİYARET

   Festival açılışı için kentimize gelen kardeş belediye Kıbrıscık Belediye Başkanı Emin Tekemen ve Meclis Üyeleri Şener Köroğlu ve Cevdet Yılmaz Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’u ziyaret etti. Meclis Üyesi...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

GÜNÜN HABERLERİ