varlık fidancılık

Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun
Limak Enerji
» 
BAKKAL: REHBER KUR’AN HEDEF TURANDIR
a aa
Tarih : 02 Şubat 2018 10:40
BAKKAL: REHBER KUR’AN HEDEF TURANDIR

BANDIRMA ŞEHİR – ÖZEL HABER (ROPÖRTAJ : CEMAL ATABEY)

 Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Yurttaş Bakkal, Şehir Gazetesine verdiği özel röportaj da vatan sevgisiyle hareket ettiklerini belirterek “ Rehberimiz Kuran, hedefimiz ise Turandır “ dedi.

 Son aylarda Ak Parti ile birlikte hareket eden ve bu konuda bazı çevreler tarafından eleştirilen MHP İlçe Başkanı Yurttaş Bakkal Şehir Gazetesinin sorularına açık yüreklilikle yanıtlar verdi.

Özellikle son aylarda MHP’den çok sayıda istifa edenler oldu. Bu istifalar ile MHP güç kaybetti mi?

 YURTTAŞ BAKKAL:  Evet bazı istifaların olduğu gerçek.  Ancak bu istifaları konuşurken ülkenin içinde bulunduğu şartları da konuşmak gerekir. Bilindiği üzere 7 Haziran seçimlerin de hiçbir parti iktidar olmak için çoğunluğu sağlayamadı. CHP ve Ak Parti uzun bir süre görüşmelerde bulunsalar da sonuç alamadılar. Kılıçdaroğlu açıklamasında bize koalisyon teklif edilmedi dedi. Kamuoyunda CHP, MHP ve HDP’den oluşan % 60’lık bir bloğun hükümet kurması yönünde algı oluşturuldu. Ancak bilinen nedenlerden dolayı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Bey bu koalisyona onay vermedi. 1 Kasım seçimlerinde ise Ak Parti tek başına hükümet kurma yetkisini milletten aldı. Bu seçimlerde MHP, HDP’den daha yüksek bir oy alsa da seçim sisteminden kaynaklı olarak daha az milletvekili çıkarmak zorunda kaldı.

 Bu süreçte MHP saflarında siyaset yapan bazı kişiler dışarıdan dayatmalarla olağanüstü kongre kararı almak istediler. MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli Bey olağan kongrenin beklenilmesinin parti açısından daha doğru olacağını ifade etti. Olağanüstü kongre talebinde bulunanlar yargı sürecini başlatarak kongrenin yapılabileceğine inandılar. Yargı bu isteği doğru bulmayarak ret etti. Bu kararın ardından bazı parti üyeleri istifa ederken bazıları da partiden uzaklaştırıldı.

 Bu çerçevede de Bandırma İlçe teşkilatından da istifa edenler oldu. Ancak bu istifaların sayısı abartıldığı kadar asla yüksek olmadı. Yönetim kurulu tarafından yapılan incelemelerde ise kamuoyunda istifa yönünde ismi geçenlerin birçoğunu zaten MHP’ye üye olmadıkları anlaşıldı. Parti tüzüğüne uymayan bazı üyelerinde istifasını teşkilat olarak biz istedik. Bu süreç de çok sayıda parti üyesi ilçe teşkilatımıza gelerek partinin ve liderinin emrinde olduklarını ifade ettiler. Her vatandaşın istifası kendi tercihidir. Bu tercihe saygı duymak gerekir. Ancak her tercihinde bir bedeli olduğu bilinmelidir. Özetlersek MHP’den istifa edenlerin sayısı abartıldığı kadar değildir. MHP bu ayrılanlar ile güç kaybetmediği gibi daha da güçlenmiştir.

MHP yapıldığı iddia edilen yolsuzlukların hesabını hükümetten soracağını açıklamıştı. Şimdi Ak Parti ile birlikte hareket etmenizi nasıl açıklıyorsunuz?

YURTTAŞ BAKKAL: Liderimiz Devlet Bahçeli Bey, 17/25 Aralık olarak adlandırılan olayların hesabının sorulacağını ifade etti. 7 Haziran akşamı yaptığı konuşmada Devlet Bey koalisyon için 4 şart ileri sürmüştü. Bu 4 şart neydi beraber hatırlayalım.

1-Anayasanın ilk 4 maddesi değiştirilemez. 2- Terörle müzakere değil mücadele edilecek 3- Cumhurbaşkanı mevcut yasal sınırlar içinde kalmalı 4- 17/25 Aralık yolsuzluk iddialarının incelenmesi ve hesabının sorulması idi. Şimdi herkese soruyorum. Anayasanın ilk 4 maddesine dokunabilindi mi? Terör ile sonuna kadar mücadele edilmiyor mu? Cumhurbaşkanı yasal sınırları içinde davranmıyor mu? Demek ki şart koştuğumuz 4 maddenin 3 tanesini yerine getirmişiz. Geriye kalan son maddeyi de Şanlı Silahlı Kuvvetlerimizin terörü bitirmesinin ardından gerçekleştireceğiz. Peki, bugün ne değişti de MHP olarak hükümeti destekliyoruz. 15 Temmuz FETÖ / PDY darbe girişimiyle Türkiye Cumhuriyeti uçurumun eşiğine getirildi. Biz milliyetçiler olarak devletimizin yanında olmak ve devlet yanlısı duruş sergilemek zorundaydık. MHP Lideri Devlet Bahçeli Bey her zaman önce ülkem milletim, sonra partim ve ben düsturunu savunmuştur. İşte bu şartlar altında Yenikapı ruhu denilen manevi ruh ile MHP, ülkesi ve devleti yanında yer alarak Ak Parti Hükümetine destek vermiştir. Devletimizin ilelebet yaşaması adına iktidarın yanında yer almıştır. Güçlü bir devlet güçlü bir iktidar için bazı yanlışların hesabının sorulması ileriki günlere aktarılmıştır. Çünkü bizim için söz konusu vatansa gerisi teferruattır.

Ak Parti hükümetine verdiğiniz desteğin altında MHP’nin baraj sorunu olduğu ifade ediliyor. Gerçekte MHP’nin bir baraj sorunu olduğunu düşünüyor musunuz?

YURTTAŞ BAKKAL: Bütün siyasi partiler geçmişte seçim sistemimizde yer alan % 10‘luk barajın değişmesi yönünde görüş beyan etmişlerdi. O zaman hiçbir partinin baraj sorunu olduğu yazılıp çizilmemişti. Şimdi MHP bu barajın demokratik olmadığını söyleyince mi baraj konuşulur oldu? Devlet Bey’in de açıkça ifade ettiği üzere MHP’nin asla bir baraj korkusu yoktur. Ak Parti’ye verdiğimiz destek bu baraj korkusuyla değil ülkenin bekası için verilen bir destektir. MHP Lideri Devlet Bahçeli Bey 3 Kasım 2019 tarihine yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde MHP’nin aday göstermeyeceğini, bu seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan’a destek olunacağını samimiyetle ifade etmiştir. Bunu da hiçbir karşılık beklemeden, koltuk ya da mevki istemeden Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milletinin ilelebet payidar kalması adına yapılacağını açıkça söylemiştir. Bu açıklamalara rağmen art niyet aranmasını maksatlı buluyoruz.

Ak Parti ve CHP bir komisyon kurarak seçim sistemi ve partiler kanunu üzerinde değişiklik çalışmalarına başladılar. Yapılacak seçimlerde ittifak yapmanın yasal hale gelmesi için çalışıyorlar. Her siyasi parti tüzel kişiliğini koruyarak seçimlere girmesini doğru buluyoruz. Bu çalışmaları yapan Ak Parti ve CHP’nin baraj sorunu olduğu ifade edilebilir mi? Bu bağlamda MHP asla baraj korkusuyla değil, güçlü devlet güçlü iktidar ülküsüyle hareket etmektedir.

Bandırma’da MHP’nin belediye başkanlığı için aday çıkarmayacağı, Ak Parti adayını destekleyeceği konuşuluyor. Gerçekten bir aday çıkarmayacak mısınız?

 YURTTAŞ BAKKAL: 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde de ittifakın oluşması noktasında bu soruları sizin gibi basın mensubu arkadaşlar soruyor. Bugün itibarı ile bu konuda genel merkezimizin herhangi bir bilgi paylaşımı yoktur. Biz MHP İlçe Teşkilatı olarak Bandırma Belediyesini kazanma adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şimdiden mahalle gezilerimize başladık. Sizin aracılığınız ile açıklayayım ki MHP olarak Bandırma Belediye Başkanlığına talibiz. Eğer bir ittifak söz konusu olursa, Bandırma’da Ak Parti’nin MHP adayını desteklemesi noktasında çabalarımız had safhada olur.

Bandırma ve ülke hakkında genel görüşleriniz nelerdir?

YURTTAŞ BAKKAL:  Bandırma 150 Bin nüfusuyla ve sosyal dokusuyla çok hareketli bir kent. Hayata geçirilecek olan 1/5 Binlik planlar ile Bandırma daha büyüyecek. Nüfus oldukça artacak. MHP olarak kent planlaması çalışmaları içindeyiz. Belediye Başkanlığı için göreve talibiz derken bu çalışmaları da beraber yürütüyoruz. Bandırma’nın il olması yönünde de geçmişten gelen hasretimiz devam ediyor. Bu konuda MHP’nin çalışmaları ile mevcut iktidarın desteği ve Allah’ın izniyle Bandırma il olacak. Bütün vatandaşlarında bu konudaki desteklerini istiyoruz.

 Türkiye çok zor bir süreçten geçiyor. Tüm egemen güçler ülkemizi zora sokma adına ellerinden geleni yapıyor. Dört bir yanımızda terör örgütleri cirit atıyor. Devam eden Zeytin dalı operasyonu ile ülkenin bekası korunuyor. MHP olarak bu operasyonun ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin yanındayız. Afrin temizlendikten sonra sıranın Menbiç’e gelmesini istiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti bunu başaracak güçtedir. Rehberimiz Kuran, hedefimiz ise Turandır.

Operasyon sırasında bir askerimizin vermiş olduğu bir röportajda samimi duygularla yaptığı açıklamada Türk Milleti Kızıl Elmayı öğrendi. Bu her bir Türk ferdinin samimi duygularıdır. Ne Mutlu Türküm Diyene “ dedi.

Etiketler :

DİĞER MANŞET HABERLERİ

  • YENİ BAŞHEKİM ETEM KARPUZ OLDU

   YENİ BAŞHEKİM ETEM KARPUZ OLDU

   Bandırma Devlet Hastanesi yöneticiliğine ve Başhekimliğine Dr. Etem Karpuz atandı. Daha önceki yıllarda da 2 kez Devlet Hastanesi Başhekimliği görevinde bulunan Etem Karpuz 35 yıldır hekimlik mesleğini icra...

  • YARIYIL TATİLİ BAŞLADI

   YARIYIL TATİLİ BAŞLADI

   Bandırma’da 24 Bin öğrenci karnelerini aldı 2018-2019 eğitim öğretim döneminin ilk yarıyılında  24 bin öğrenci karne aldı. Bandırma Ali Fahri İşeri İlkokulu’nda karne törenine katılan Bandırma Kaymakamı...

  • ÜNİVERSİTE BTO İŞBİRLİĞİ SÜRÜYOR

   ÜNİVERSİTE BTO İŞBİRLİĞİ SÜRÜYOR

   BANDIRMA TİCARET ODASI KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU VE BANDIRMA ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ İŞ BİRLİĞİYLE "PROFESYONEL YAŞAMIN İLK ADIMLARI" PROJESİ HAYATA GEÇİYOR Bandırma Ticaret Odası Kadın Girişimciler...

  • TARIM İŞ’TEN ŞEHİR GAZETESİNE PLAKET

   TARIM İŞ’TEN ŞEHİR GAZETESİNE PLAKET

   Tarım İş Sendikası sendikal mücadeleye yaptıkları haberlerle destek olan Şehir Gazetesine teşekkür plaketi verdi. Şehir Gazetesini ziyaret eden Tarım İş İzmir Şube Başkanı Zafer Şişmanlar, Tarım İş...

  • ERDEK’TE 3318 ÖĞRENCİ KARNE ALDI

   ERDEK’TE 3318 ÖĞRENCİ KARNE ALDI

     Erdek ilçe Milli Eğitim Müdürü Erbil Camgöz 2018-2019 Yılı Eğitim- Öğretim yarıyıl tatili ile ilgili Şehir Gazetesine açıklamalarda bulundu. Reşit Mazhar Ertüzün Anaokulunda düzenlenen 2018-2019...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

GÜNÜN HABERLERİ