Agrigento

Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

» 
ANADOLU EFES’E GÜCÜMÜZ YETMEDİ
a aa
Tarih : 26 Mayıs 2019 11:24
ANADOLU EFES’E GÜCÜMÜZ YETMEDİ

 

TAHİNCİOĞLU BASKETBOL SÜPER LİGİ PLAY-OFF ÇEYREK FİNAL İKİNCİ MAÇINDA BANVİT BK, BANDIRMA’DA KONUK ETTİĞİ ANADOLU EFES’E 77-87 MAĞLUP OLDU VE 2018-2019 SEZONUNU TAMAMLADI.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi Play-Off Çeyrek Final ikinci maçında Banvit BK, Bandırma’da konuk ettiği Anadolu Efes’e 77-87 mağlup oldu ve 2018-2019 sezonunu tamamladı.

Banvit karşılaşmaya Alex Perez, Şehmus Hazer, Tolga Geçim, D.J. Shelton ve Jordan Morgan beşi ile başladı. Mücadeleye hızlı başlayan taraf konuk ekip Anadolu Efes oldu. Banvit hücumda Tolga Geçim ve Metehan Akyel ile sayılar bulsa da ilk çeyreği 20-26 geride geçti.

İkinci çeyreğe iyi başlayan taraf bu kez ev sahibi ekip Banvit BK oldu. Hücumda D.J. Shelton, Jordan Morgan ve Tolga Geçim ile sayılar üreten Turuncu – Yeşilliler 15. dakikada skoru 26-34’e getirdi. Kalan bölümde hücumda ve savunmada daha organize olan takım Banvit BK D.J. Shelton’ın son saniyedeki üç sayılık basket faulü ile soyunma odasına 41-38 önde girdi.

İkinci yarıya hızlı başlayan taraf konuk ekip Anadolu Efes oldu. Banvit hücumda Rıdvan Öncel ve Jordan Morgan ile sayılar bulsa da 25. dakikayı 47-49 geride geçti. Kalan bölümde hücumda daha aktif oynayan Anadolu Efes olunca, Banvit BK final çeyreğine 53-66 geride girdi.

Final çeyreğine hızlı başlayan ekip Anadolu Efes oldu. Konuk ekip hücumda Shane Larkin ve Bryant Dunston ile sayılar üretirken Banvit Alex Perez ve Tolga Geçim ile cevap verse de 35. dakikayı 63-73 geride geçti. Kalan bölümde geri dönse de Anadolu Efes cevap verince, Turuncu-Yeşilliler karşılaşmadan 77-87 mağlubiyetle ayrılarak sezonu tamamladı.

Maç : Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi Play-Off Çeyrek Final 2. Karşılaşması

Salon : Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu, Bandırma

Hakemler : Özlem Yalman, Kaan Büyükçil, Ali Şakacı

Periyotlar : 1P : 20 – 26 2P : 21 – 12 3P : 12 – 28 4P : 24 – 21 MS : 77 – 87

Banvit BK : Şehmus Hzer 2 sayı, 3 asist; Tolga Geçim 18 sayı, 7 ribaund; Alex Perez 19 sayı, 4 asist; Jordan Morgan 14 sayı, 5 ribaund; D.J. Shelton 6 sayı, 5 ribaund; Metehan Akyel 7 sayı, 4 ribaund; Ragıp Berke Atar 8 sayı, 1 ribaund; İsmail Cem Ulusoy 3 sayı, 4 ribaund.

Anadolu Efes : Bryant Dunston 18 sayı, 4 ribaund; Krunoslav Simon 15 sayı, 8 ribaund; Adrien Moerman 7 sayı, 6 ribaund; Rodrigue Beaubois 18 sayı, 5 asist; Shane Larkin 18 sayı, 10 asist; Yiğitcan Saybir 3 sayı; Doğuş Balbay 3 sayı; Sertaç Şanlı 5 sayı, 2 ribaund.

Etiketler :

DİĞER MANŞET HABERLERİ

  • KENT KONSEYİ GENEL KURULU 8 TEMMUZ’DA TOPLANIYOR

   KENT KONSEYİ GENEL KURULU 8 TEMMUZ’DA ...

   Yerel seçimler sonrası yeniden oluşturulan Bandırma Kent Konseyi genel kurul toplantısı 8 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 14;00’de Barış Manço Kültür Merkezi’nde yapılacak. Kent Konseyi Genel Kurulu’nda...

  • MOTORSİKLETLERE SIKI DENETİM

   MOTORSİKLETLERE SIKI DENETİM

   Bandırma ilçe trafik amirliği ekipleri son günlerde abartılı eksoz  ve süratli kullanımlardan dolayı motosikletler  üzerine denetimleri sıklaştırdı. Şehrin ana caddeleri ve ışıklı kavşaklarında  denetimleri...

  • TOKİ’DE CUMHUR SEVİM GÜVEN TAZELEDİ

   TOKİ’DE CUMHUR SEVİM GÜVEN TAZELEDİ

   Bandırma TOKİ konutlarında yönetim olağan genel kurulunu yaptı. TOKİ ilkokulunda yapılan genel kurula ilgi büyüktü.  Divan Başkanlığı'nı Avukat Ramazan Şenol'un  yaptığı genel kurulda mevcut Yönetim Kurulu...

  • BANMEZDER İLK ORGANİZASYONUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

   BANMEZDER İLK ORGANİZASYONUNU GERÇEKLE...

   2003 yılında eğitime başlayan Bandırma Anadolu Öğretmen Lisesi 2014 yılında ülke çapında öğretmen liselerinin kapatılması üzerine Bandırma Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi olarak ilçemizin ve bölgenin...

  • ZALİM BAKICI YAKAYI ELE VERDİ

   ZALİM BAKICI YAKAYI ELE VERDİ

   Balıkesir’de baktığı 3 yaşındaki Ayaz’ı ilaçla uyutup hastalanmasına neden olan, yaptıkları ortaya çıkınca evdeki değerli eşyaları çalıp kaçan Özbek dadı Gulnoza Rabieva İstanbul’da gözaltına...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

GÜNÜN HABERLERİ